چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
شوشتر میزبان ششمین جشنواره سراسری شعر نخل و کارون

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری آیین پایانی ششمین جشنواره سراسری شعر نخل و کارون در روز ٢٦ خردادماه در تالار فرهنگ شهرستان شوشتر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، محمد جوروند با بیان این خبر گفت: این جشنواره در دو بخش آزاد و ویژه با موضوع بازتاب فرهنگ حماسه، ایثار و شهادت در دوران هشت سال دفاع مقدس برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: پاسداشت حماسه‌آفرینی‌های شهیدان مدافع حرم در دفاع از ارزش‌ها و نیز گرامیداشت نقش خوزستان به عنوان سرزمین نخل و کارون در دوران هشت سال دفاع مقدس از دیگر اهداف این جشنواره است.

وی در خصوص آثار رسیده به دبیرخانه ششمین جشنواره شعر نخل و کارون تصریح کرد: تعداد ٩٧٠ شعر از ٢٨٠ شاعر از ١٦ استان به دبیرخانه رسید که پس از پایش اولیه آثار ١٠٩ شاعر به دور دوم جهت بررسی نهایی راه یافت.

جوروند گفت: افتتاحیه جشنواره در قالب کارگاهی یک روزه با حضور داوران و شاعران دعوت شده در تالار فرهنگ برگزار می‌شود و هیئت داوران پس از بررسی آثار راه یافته به مرحله دوم، برگزیدگان هر بخش را در مراسم پایانی با حضور مدیران، شاعران و پیشکسوتان حوزه شعر و داستان اعلام می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها