دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
چهارمین جشنواره کتابخوانی فتح خرمشهر برگزار می‌شود

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی خرمشهر از برگزاری چهارمین جشنواره کتابخوانی فتح خرمشهر تا پایان ماه جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، رحیم محمدی‌پارسا در این باره گفت: این جشنواره در سه بخش نقاشی، قصه گویی ویژه کودکان و نوجوانان و آزمون چهار گزینه‌ای ویژه بزرگسالان با مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی منطقه آزاد اروند، مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد، دانشگاه علوم و فنون دریایی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرمشهر و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خرمشهر برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را انتقال ارزش‌های دفاع مقدس، شناساندن رشادت‌ها و ایثاگری‌های مردم خرمشهر در دوران جنگ و مقاومت در برابر هجوم ناجوانمردانه رژیم بعث، عنوان کرد و با اشاره به منبع مسابقه کتاب‌خوانی گفت: کتاب «برایم از بهشت بگو» نوشته هادی زرا نژادیان از بچه‌های خرمشهر است که مجموعه‌ای از خاطرات مبارزمردان خرمشهر در دوران مقاومت در برابر رژیم بعث است که ایثارگری و دلیری‌شان را از زبان خودشان روایت می‌کند.

وی در مقایسه این جشنواره با دوره‌های قبل گفت: این جشنواره در دوره اول و دوم تنها در بخش کتابخوانی اجرا شد که با استقبال کمتری برخوردار بود اما با اضافه شدن بخش کودک و نوجوان به این جشنواره با موضوع نقاشی در دوره سوم ونیز مشارکت ارگان‌هایی چون موزه دفاع مقدس و اداره کل بندر با استقبال بیشتری مواجه شد.

محمدی پارسا ادامه داد: با توجه به به اضافه شدن بخش قصه‌گویی کودکان و مشارکت سازمان‌ها و دانشگاه‌ها و اجرای موفق جشنواره در دوره قبلی در اذهان مردم خرمشهر، پیش بینی می‌شود چهارمین دوره جشنواره امسال با حضور پر رنگ‌تر علاقه‌مندان برگزار شود.

یادآوری می‌شود، نام‌نویسی در این جشنواره تا 25 خرداد ماه ادامه دارد و آزمون کتبی آن هم 26 خردادماه در کتابخانه‌های عمومی خرمشهر برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها