سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
6943 اهل قلم عضو صندوق اعتباری هنر هستند

معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر، بازبینی آئین‌نامه اهل قلم از سوی موسسه خانه کتاب را نشانه دغدغه‌مندی مدیران ارشد موسسه دانست و گفت: اصل جریان خدمت‌ر‌سانی به اصحاب واقعی فرهنگ مکتوب خد‌‌شه‌دار می‌‌شود.

منصور وحیدی‌فر، معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره عضویت اهل قلم در صندوق اعتباری هنر بیان کرد: در مجموع 6943 اهل قلم عضو صندوق هستند که از این تعداد 2211 نفر از خدمات بیمه تامین‌اجتماعی و 2388 نفر از تسهیلات بیمه تکمیلی استفاده می‌کنند.

وی اضافه کرد: مادامی که صندوق اعتباری هنر منابع کافی در اختیار داشته باشد محدودیتی برای ارائه تسهیلات وجود ندارد.

معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر افزود: تایید صلاحیت هنرمندان برای دریافت تسهیلات از سوی صنوف، واحد‌های تخصصی و معاونت‌های مربوطه انجام می‌‌شود و در زمینه اهل قلم، موسسه خانه کتاب به‌عنوان متولی و نماینده تا‌‌م‌الاختیار معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افراد صاحب صلاحیت را به صندوق معرفی می‌کند.

وی تاکید کرد: افراد تماما از سوی خانه کتاب معرفی می‌شوند و صندوق هیچ دخل و تصرفی در شناسایی افراد ندارد و آئین‌نامه اهل قلم معیار است.            

وحیدی‌فر درباره رویکرد موسسه خانه کتاب برای بازبینی آئین‌نامه اهل قلم گفت: از مدیریت موسسه خانه کتاب برای این تصمیم تشکر می‌کنم. شکل‌گیری جریان بازبینی آیین‌نامه را به فال نیک می‌‌گیریم زیرا با این اقدام، اطلاعات اهل قلم و فرهنگ به‌روزرسانی، ‌افراد فعال و غیر‌فعال این حوزه شناسایی و جریان ارائه خدمات به اهل قلم با کیفیت بهتری دنبال خواهد شد.

انتظار جامعه هدف حمایت بهتر از اهل قلم واقعی است 
وی درباره تاثیر بازبینی آیین‌نامه اهل قلم در ساماندهی وضعیت نشر بیان کرد: بازبینی آیین‌نامه اهل قلم به این معناست که مدیران ارشد موسسه خانه کتاب به مشکلات بازار نشر واقف‌اند و دغدغه شناسایی اهل قلم واقعی را دارند. انتظار جامعه هدف نیز این است که مولف واقعی، مورد حمایت بهتر و بیشتر قرار بگیرد.
 
معاون اعضا صندوق اعتباری هنر تاکید کرد: در نبود ممیزی‌های واقعی و صحیح، اصل جریان خدمت‌ر‌سانی به اصحاب واقعی فرهنگ مکتوب خد‌‌شه‌دار می‌‌شود. در این شرایط افرادی که محق دریافت تسهیلات نیستند، خدمات دریافت می‌کنند و افراد محق از این تسهیلات محروم می‌مانند. تاکید دارم هر ارزیابی اگر منجر به نتیجه مطلوب شود، به بهره‌وری بهتر ختم می‌شود.
   
وحیدی‌فر ادامه داد: بین صندوق اعتباری هنر و موسسه خانه کتاب تعامل سازنده و منظم و مطلوبی وجود دارد. جریان معرفی افراد ذی‌صلاح نیز براساس آئین‌نامه‌های موجود انجام می‌شود و تاکید می‌کنم، کمترین مشکل در این رابطه وجود دارد.

تسهیلات صندوق اعتباری هنر شامل اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در سه قالب بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و تسهیلات قرض‌الحسنه اعطا می‌شود. این مسئولیت از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صندوق اعتباری هنر واگذار شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها