دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
کتاب «ساختار شکنی در پژوهش اجتماعی پارادیم جنسیتی» رونمایی می‌شود

آیین رونمایی و بررسی کتاب «ساختار شکنی در پژوهش اجتماعی پارادیم جنسیتی» تالیف عباس محمدی اصل امروز دوشنبه 22 مردادماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) آیین رونمایی و بررسی کتاب «ساختارشکنی در پژوهش اجتماعی پارادیم جنسیتی» تالیف عباس محمدی اصل امروز دوشنبه 22 مردادماه در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

عباس محمدی اصل، ناهید رودافشان، مریم نورایی‌نژاد و معصومه علیمرادی سخنرانان این مراسم هستند و کتاب حاضر را نقد و بررسی می‌کنند.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند از ساعت 16 و 30 دقیقه تا 18 به سالن اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مراجعه کنند.

موضوع کتاب، روش تحقیق در علوم‌اجتماعی به صورت‌های مختلف کمی، کیفی و... است و جامعه‌شناسی در رویکردهای مختلف پژوهش اجتماعی چه از دید مردم‌شناسی، چه از دید تجربی و مکاتب مختلف بسیار مورد بحث بوده ‌است. اما نگاه جنسیتی در آن هیچ وقت لحاظ نشده و طبعا مردم‌شناسانی که در مطالعات زنان کار کرده‌اند، خواه ناخواه از این رویکرد مردانه‌ که از قبل وجود داشته استفاده کرده اند.

در کتاب «ساختارشکنی در پژوهش اجتماعی: پارادایم جنسیتی»، نوآوری‌هایی جدید منسجم و یا به صورت یک رویکرد مدون تبیین شده تا در این وادی موضوع در محافل آکادمیک و دانشگاهی چه در داخل و چه در خارج از ایران به بحث گذاشته شود. چرا که این کتاب تنها یک طرح اولیه بوده و نیاز است که به بحث و گفت‌وگو گذاشته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها