دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
​قلم زنان نویسنده را نمی‌توان محدود کرد

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با تاکید بر تاثیرگذاری نویسندگان زن از تحولات جامعه ایران طی 50 سال گذشته گفت: زنان باید در همه زمینه‌ها فرصت ابراز وجود پیدا کنند و استعداد‌های آن‌ها شکوفا و خلاقیت‌های خود را بروز دهند.

شهین‌دخت ملاوردی؛‌ دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در حاشیه سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره عملکرد زنان نویسنده بعد از 30 دوره بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور بیان کرد: طی 30 دوره برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و با توجه به نتایج رصد شخصی درباره فعالیت نویسندگان زن به نظر می‌رسد زنان نویسنده همگام و حتی پیشرو در زمینه نویسندگی و انعکاس واقعیت‌های جامعه در قالب اثر ماندگار بوده‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به تاثیرگذاری نویسندگان زن ادامه داد: با توجه به تحولات مختلف جامعه ایران طی 30 سال و به ویژه 5 دهه گذشته در حوزه‌های مختلف از جمله خانواده و ابعاد مختلف اجتماع که باید متاثر از تحولات جهانی قلمداد شود، به نظر می‌رسد سهم و نقش زنان بسیار قابل توجه است.

ملاوردی درباره ضرورت توجه نویسندگان زن به موضوعات مختلف گفت: نمی‌توان زنان نویسنده و قلم آن‌ها را به برخی موضوعات محدود کرد؛ چراکه تراوش قلم و ادبیات موضوعی نیست که بتوان آن را محدود کرد بنابراین زنان باید در همه زمینه‌ها فرصت  ابراز وجود پیدا کنند و استعداد‌های آن‌ها شکوفا و خلاقیت‌های خود را بروز دهند.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی درباره زمینه‌های مطالعه شخصی خود به تنوع موضوعی اشاره و تاکید کرد: اگر فرصت داشته باشم در همه زمینه‌ها کتاب می‌خوانم.

سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا 22 اردیبهشت در مصلای بزرگ امام برپاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها