چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴
قرارگیری مصلا در فضای شهری مزیتی برای نمایشگاه کتاب است

محمدرضا حاتمی؛ مدیر انتشارات «دانش‌نگار» درباره تغییر مکان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت:‌ برگزاری نمایشگاه در مصلای امام خمینی به لحاظ فیزیکی و قرار گرفتن در بافت مرکزی شهر، بسیار بهتر و مناسب‌تر از دیگر مکان‌ها خواهد بود، زیرا رفت و آمد مردم با سهولت بیشتری همراه است.

محمدرضا حاتمی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به دور بودن شهرآفتاب به عنوان محل برگزاری نمایشگاه، گفت:‌ به دلیل دوری شهر آفتاب از مرکز شهر، برخی مراجعان با مشکلاتی روبرو بودند، اگرچه مترو و اتوبان برای ماشین‌های شخصی پیش‌بینی شده بود اما این مسیرها نیز چندان مناسب نبودند.
 
وی افزود: تجربه سی سال برگزاری نمایشگاه کتاب تهران نشان می‌دهد که در 2 دوره اخیر مردم نسبتا کمتری به نمایشگاه آمدند و مراجعه‌کنندگان با شناختی که از مصلای تهران پیدا کرده بودند ارتباط بهتری با این مکان پیدا کرده بودند.
 
حاتمی با بیان اینکه مصلای تهران نیز با مشکلاتی مثل ترافیک و شلوغی متروها روبرو است، یادآور شد: برگزار کنندگان نمایشگاه می‌توانند در تعامل با سازمان‌ها و نهادهای خدماتی مثل شهرداری و شرکت مترو، زمینه‌ای ایجاد کنند که تعداد قطارها در ایام نمایشگاه افزایش پیدا کند تا متروی تهران پاسخگوی نیاز بازدیدکنندگان باشد.
 
وی تاکید کرد:‌ افراد زیادی روزانه از متروی تهران برای رفت و آمد استفاده می‌کنند، در این میان حجم بازدیدکنندگان نمایشگاه که افزایش پیدا می‌کند،‌ حجم بار ترافیکی نیز بیشتر می‌شود و باید برای حل این معضل راهکاری اندیشیده شود.
 
عضو انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه مصلای تهران از امکانات مناسبی در سال‌های اخیر بهره‌مند شده‌ است، گفت:‌ با آماده‌سازی رواق‌ها و افزایش فضای مسقف مصلای تهران می‌توانیم امیدوار باشیم که ناشران بیشتری در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در فضای مسقف قرار می‌گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط