دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
کنگره سراسری شعر جوان ایران برگزار می‌شود

اولین کنگره سراسری «شعر جوان ایران» با هدف اعتلای فرهنگ و هنر ایرانی، معرفی و حمایت از استعدادهای جوان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از اداره کل فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی و همکاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی اولین کنگره سراسری «شعر جوان ایران» را با هدف اعتلای فرهنگ و هنر ایرانی، معرفی و حمایت از استعدادهای جوان برگزار می‌کند.

این جشنواره در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می‌شود که بخش اصلی با موضوع آزاد و بخش ویژه با موضوع زلزله غرب کشور (حماسه مهربانی ملت ایران، همدردی با خانواده قربانیان و آسیب دیدگان و...) در قالب‌های شعر کلاسیک شامل غزل، مثنوی، رباعی و... و قالب شعر آزاد است.

بر اساس اعلام دبیرخانه این جشنواره شاعران جوان می‌توانند حداقل ۳ و حداکثر ۵ اثر از آثار خود را با (قلم ۱۲ فونت B nazanin ) و در فرم آثار که در کانال جشنواره و سایت درج گردیده است به نشانی جشنواره ارسال نمایند. ضمنا در هربخش و در هر قالب(کلاسیک و آزاد) به برگزیدگان جوایز ارزنده به همراه تندیس و لوح تقدیر جشنواره اهدا خواهد شد.

این دبیرخانه اعلام کرده که مهلت ارسال اثر تا 15 بهمن ماه و حداکثر سن برای ارسال آثار ۳۰ سال و به همین دلیل ارسال تصویر کارت ملی الزامی است.

هیات علمی کنگره شعر جوان ایران، متشکل از اساتید و شاعران مطرح  معاصر خواهد بود که در پایان نتایج داوری آثار، اسامی آن‌ها اعلام خواهد شد.

نشانی الکترونیکی برای ارسال آثار به دبیر خانه  kongeresherjavan@gmail.com و نشانی دبیرخانه جشنواره، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، دبیرخانه کنگره سراسری شعرجوان است.

لازم به یاد آوری است که تمام اطلاع رسانی ها ابتدا از طریق کانال جشنواره به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به کانال جشنواره به نشانی  kongeresherjavaniran@ و یا سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به نشانی مراجعه کرده  www.kermanshah.farhang.gov.ir و یا با شماره 09120895931 تماس حاصل کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها