یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
​نقد و بررسی «دیدار در کوالالامپور» با حضور بلقیس سلیمانی

نشست نقد و بررسی کتاب «دیدار در کوالالامپور»، اثر ناصر قلمکاری با حضور بلقیس سلیمانی و محسن آزرم نقد و بررسی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، بلقیس سلیمانی و محسن آزرم در ساختمان مرکزی نشر چشمه به نقد و بررسی رمان «دیدار در کوالالامپور»، اثر ناصر قلمکاری خواهند پرداخت. این نشست از ساعت 17 تا 19 روز چهارشنبه (19 مهرماه) برگزار خواهد شد.

این رمان به موضوع مهاجرت‌های غیر‌قانونی، مهاجران، مشکلات و دغدغه‌های آن‌ها می‌پردازد. رمان از بیست فصل تشکیل شده که وقایع آن‌ها یکی در میان در گذشته و حال روی می‌دهند.

بهداد و دختر مورد علاقه‌اش غزل، تصمیم به مهاجرت غیر‌قانونی به استرالیا می‌گیرند و این سرآغاز ماجراهایی پر‌تعلیق و تکان‌دهنده است. خانواده بهداد از این سفر بی‌اطلاعند و اگر بفهمند محال است اجازه دهند زوج جوان به این سفر پر‌مخاطره بروند. هرچه سفر طولانی‌تر می‌شود بیشتر با چهره خشن و بی‌رحم پناهندگی و ترک دیار آشنا می‌شویم.

در زمان حال داستان و پس از وقایعی که در غربت روی داد، بهداد شخصیتی موجه و سرشناش است. او تنهاست و تنها علاقه‌ای که دارد، کارش یعنی تحلیل بازارهای مالی مثل بورس است. او سعی دارد گذشته تلخ و وقایعی که بر خودش و همسرش رفته را فراموش کند و وارد رابطه‌ای جدید شود. سفر به کوالالامپور، پایتخت کشور مالزی این فرصت را به او می‌دهد تا با دختری آشنا شود که از قضا قصد مهاجرت به کانادا را دارد.

«دیدار در کوالالامپور» رمانی پركشش و تعلیق است. از ابتدا تا انتهای داستان و فصل به فصل این تعلیق نفس گیرتر و جذاب‌تر می‌شود تا سرانجام در فصل نوزدهم و بیستم داستان به اوج خود می‌رسد. رمان علی‌رغم تکنیکی بودنش به هیچ وجه دشوار خوان و دیر یاب نیست. روایت خطی پیش می‌رود و خبری از پیچیدگی‌های بی‌مورد و طاقت فرسا نیست.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند در زمان ذکر شده به دفتر مرکزی نشر چشمه واقع در خیابان کارگر شمالی، تقاطع شهید گمنام، کوچه‌ی چهارم، پلاک 2، طبقه دوم مراجعه کنند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها