شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
کتاب‌هایی که رهبر معظم انقلاب به مسجد ابوذر اهدا کردند

هم‌زمان با ایام سی و ششمین سالگرد سوء قصد به جان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مسجد ابوذر تهران در ششم تیرماه ۱۳۶۰، رهبر انقلاب اسلامی ۱۱۵ جلد کتاب شامل ۴۳ عنوان را به کتابخانه‌ی این مسجد اهدا کردند که از این میان پنج عنوان به حوزه دفاع مقدس اختصاص دارد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از دفتر حفظ و نشر آثارحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، چندی پیش مستندی به مناسبت سالگرد ترور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مسجد ابوذر تهران، از شبکه‌ای در سیما پخش شد که در بخشی از آن، چند نما از کتابخانه‌ی مسجد نیز به تصویر کشیده شده بود؛ رهبر انقلاب اسلامی پس از مشاهده‌ی این بخش از مستند، تعدادی کتاب به کتابخانه‌ی این مسجد اهدا کردند.

چند روز بعد از پخش مستند تلویزیونی، ۱۱۵ جلد کتاب که شامل ۴۳ عنوان بود، همراه با دستخطی از رهبر انقلاب، تحویل امام جماعت مسجد می‌شود؛ کتاب‌هایی که بیشتر آن‌ها جنبه‌ی دینی و اخلاقی دارند: کتاب‌هایی نظیر نهج‌البلاغه‌ (ترجمه‌ی مرحوم دشتی)، میزان الحکمه، کیمیای سعادت، شرح گلشن راز، اسرار الصلواة، فیه ما فیه و مجلدات مختلف اخلاق ربانی حاج آقا مجتبی تهرانی که در بین آن‌ها خودنمایی بیشتری می‌کند.

هشت عنوان کتاب هم با موضوع دفاع مقدس در بین این کتاب‌ها به چشم می‌خورد. کتاب‌هایی چون «رمز موفقیت در فرماندهی» (یادواره سردار رشید سپاه اسلام شهید مهدی زین‌الدین و برادرش مجید)، «سرّ دلبران»، «افلاکی خاکی»  (مجموعه خاطرا ی از سرلشکر پاسدار شهید مهدی زین الدین)، «بلندای نخل» ، «بگو ببارد باران» (مستند روایی زندگی شهید احمدرضا احدی)، «شهید از حرم تا به حرم» (دلاورمرد عملیاتهای نبل و الزهراء شهید رضا عادلی)، «درد شیرین» و «خداحافظ دنیا» (خاطرات مدافع حرم شهید حاج محمد شالیکار).

در این بین برخی کتاب‌ها نیز جنبه‌ی فرهنگی و اجتماعی دارند، کتاب‌هایی مانند دریغ است ایران که ویران شود، علل انحطاط تمدن‌ها از دیدگاه قرآن، اصحاب امام حسن مجتبی (علیه‌السلام)، نقش وهابیت در ترویج خشونت و اسلام‌هراسی در دنیای کنونی، و فرهنگ فارسی عمید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها