یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
کارگاه نویسندگی «ناهید طباطبایی» برگزار می‌شود

کارگاه مبانی داستان‌نویسی با تدریس ناهید طباطبایی در خانه بین‌الملل بامداد برگزار می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، خانه بین‌الملل بامداد قصد دارد تا کارگاه مبانی داستان‌نویسی را با حضور ناهید طباطبایی، نویسنده کتاب‌های «جامه‌دران» و «چهل‌سالگی» برگزار کند.

ناهید طباطبایی در توضیح این کارگاه نوشته است: «داستان‌نویسی از همان روزهایی که انسان نخستین از شکار برمی‌گشت و می‌خواست از موفقیت خود سخن بگوید‌، و از همان شب‌هایی که مادران خسته از کار کودکان خود را به خواب می‌سپردند‌، پدید آمد. ‌در طول زمان داستان کم‌کم به هنری تبدیل شد که بیشترین مخاطب را داشت‌. انسان بدون هنر نمی‌تواند این زندگی را تحمل کند و داستان نزدیک‌ترین هنرها به انسان است. داستان نه تنها بخش بزرگی از ادبیات را در بر‌می‌گیرد، بلکه ‌بنیان بسیاری ‌دیگر از هنرها را نیز تشکیل می‌دهد‌. تئاتر‌، سینما‌، بخش بزرگی از موسیقی و ...‌ مدیون داستان هستند.

افراد بسیاری فکر می‌کنند که می‌توانند داستان بنویسند و عده‌ای دیگر می‌اندیشند که هرگز از پس این کار بر نخواهند آمد. برای نوشتن داستان باید ذهن را تربیت کرد و در کنار آن تکنیک‌های این هنر را آموخت‌. بعد از آن است که هنرجو می‌تواند راه و روش و سبک خود را بنا کند. در کلاس داستان‌نویسی‌، با تکیه به داستان‌های شاهکار جهان و انجام تمرین‌های خلاق در جهت پرورش ذهن و یافتن تکنیک‌ها قدم برخواهیم داشت و سعی می‌کنیم در انتهای ترم هر هنرجو اقلا یک داستان کامل نوشته باشد.»

خانه بین‌الملل بامداد با مدیریت پریسا بخت‌آور در میدان تجریش، خیابان فناخسرو واقع شده است و علاقه‌مندان به شرکت در این کارگاه می‌توانند با تلفن‌های 02122703960 و 02122716551 و 02122716605 تماس یابند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها