شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
برگزیده مهم‌ترین جایزه کتاب عکس بریتانیا مشخص شد

برنده مهم‌ترین جایزه بریتانیا در زمینه کتاب عکس اعلام و کتاب «پرووُک: میان اعتراض و عمل» برنده بهترین جایزه کتاب عکس سال 2017 مؤسسه «کرازنا کرائوسز» شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بریتیش جورنال- «کرازنا کرائوسز» مهم‌ترین جایزه «بریتانیا» در زمینه عکس و تصاویر متحرک از جمله فیلم، تلویزیون، و رسانه است و هر ساله 10 هزار پوند به برنده بهترین کتاب عکس یا تصویر متحرک اهدا می‌کند.
 
امسال کتاب «پرووُک: میان اعتراض و عمل» از «دایان دوفور»، «متیو ویتکوسکی»، و «دانکن فوربز» برنده جایزه بهترین کتاب عکس شده است. گردآورندگان این کتاب در پی آن هستند تا یاد و خاطره مجله «پرووُک» را که برای مدتی کوتاه در «ژاپن» منتشر می‌شد گرامی بدارند. آنان عکس‌های سیاه و سفید این مجله را بار دیگر به همراه مصاحبه و توضیح منتشر کردند تا اهمیت آن را به دیگران یادآور شوند.
 
هیئت دوارن جایزه امسال «مارتین بارنز» از مجله V & A و «ونسا وینشیپ»، عکاس بودند. دو اثر دیگر با نام‌های «به دنبال آلیس» نوشته «سیان داوی» و «خانه‌ای بدون سقف» نوشته «آدام گالفر» نیز در فهرست نهایی این جایزه حضور داشتند.
 
این جایزه نخستین بار توسط «آندور کرازنا کرائوسز»، که کانون مطبوعات را در انگلیس تشکیل داد، شکل گرفت و از سال 1985 به طور سالیانه برگزار می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها