یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
ایتالو کالوینو   در نمایشگاه کتاب ‌ تهران

نشست «ایتالو کالوینو و تهران» با حضور آنتونیا شرکا در غرفه‌ی ایتالیا مهمان ویژه نمایشگاه کتاب برگزار می‌‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) همزمان با پنجمین روز سی‌‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نشستی با عنوان «ایتالو کالوینو و تهران» ساعت 15  امروز 17 اردیبهشت‌ماه در غرفه‌ ایتالیا مهمان ویژه نمایشگاه برگزار می‌‌شود.
 
در این نشست، آثار کلاسیک این نویسنده و برخی دیگر از نویسندگان دیگر قرن بیستم معرفی و بررسی می‌‌شود. این نشست همزمان با پنجاهمین سالگرد اولین ترجمه‌ی این آثار در سال 2017 برگزار خواهد شد و پنجره‌ای است رو به آثار کلاسیک و یک داستان از سفر کالوینو به ایران. در این نشست مارکو بلپولیتی و آنتونیو شرکا رئیس گروه مطالعات ایتالیایی در دانشگاه آزاد اسلامی تهران سخنرانی خواهند کرد.

 
همچنین در نشست دیگری با عنوان «کلمات و سند چشم انداز: چگونگی به تصویر کشیدن، ساخت و روایت شهرهای فردا»، جانی بیوندیلو و کامران افشار نادری ساعت 16 به بررسی مرز میان ادبیات و معماری می‌‌پردازند.
 
سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از 13 تا 23 اردیبهشت در مجموعه‌ی نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه‌ی شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها