شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴
همایش «اندیشه راقی» درباره اندیشه رهبر انقلاب برگزار می‌شود

اولین همایش و نمایشگاه بین‌المللی «اندیشه راقی» حضور 16 کشور شرکت‌کننده از سراسر جهان در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، امین جلال‌منش، مسئول برگزاری نخستین همایش و نمایشگاه بین‌المللی اندیشه راقی با بیان این خبر افزود: این همایش و نمایشگاه با حضور و همکاری ۴۰ مرکز تحقیقاتی و پژوهشی داخلی و بین‌المللی که در حوزه تخصصی نظام بیانات امامین کار می‌کنند، شروع به کار خواهد کرد.  

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مجموعه‌هایی به صورت تخصصی روی نظام اندیشه‌های ولایت مشغول به فعالیت هستند، برای تجدید و تقریب رابطه اذهان و قلوب امت با امام و رهبری به‌صورت نظام‌مند و نیز به منظور هم‌افزایی و عرضه دستاوردهای شان، گردهمایی را برگزار کنند بنابراین دبیرخانه این همایش و نمایشگاه برای اولین بار به‌صورت بین‌المللی از دوماه پیش و برای اهداف یادشده آغاز به کار کرد.
  
مسئول برگزاری نخستین همایش و نمایشگاه بین‌المللی اندیشه راقی افزود: در فراخوانی که برای شرکت افراد در داخل و خارج ازکشور منتشر شد چهار محور را در نظر گرفتیم تا در ذیل این محورها محصولات و آثار فرهنگی شان را برای حضور در نمایشگاه و همایش عرضه کنند.

وی افزود: نخستین محور، نمایش آثار تالیفی و پژوهشی مکتوب، محور دوم، ارائه آثار چند رسانه‌ای و اقدامات مجازی و اقلام فرهنگی و هنری، محور سوم، حضور و ارائه بحث در کارگاه‌ها با حضور استادان صاحب نظر و محور چهارم، نشست‌های تخصصی است که به صورت روزانه برگزار خواهد شد و دانشگاهیان، حوزویان و اقشار فرهیخته و فعالان نظام تعلیم تربیت می‌توانند در این نشست‌ها شرکت کنند.  

جلال‌منش یادآور شد: نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی در این چهار روز با سخنرانی و حضور محمد حسین رجبی دوانی، سیدعباس نورالدین، دکتر جوانی، دکتر توکلی، حجج الاسلام طاهری، اللهیاری مهدی مطهری و خاک رنگین و برخی دیگر از چهره‌ها و استادان فرهنگی برگزار خواهد شد. 

مسئول برگزاری اولین همایش و نمایشگاه بین‌المللی اندیشه راقی به ۱۰ غرفه خارجی این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه غرفه‌هایی از کشورهای فرانسه، انگلستان، مصر، لبنان، عراق، غنا، کشمیر، هندوستان، پاکستان، آرژانتین، بحرین و پرو حضور خواهند داشت.

جلال‌منش تصریح کرد: همایش و نمایشگاه بین‌المللی راقی با حضور و همکاری ۴۰ مرکز تحقیقاتی و پژوهشی داخلی و بین المللی که در حوزه تخصص نظام بیانات امامین کار می‌کنند شروع به کار خواهد کرد. 

وی با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه این همایش و نمایشگاه بین المللی درساعت ۱۰ صبح روز ۱۷ بهمن ماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  افزود: این افتتاحیه در دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد که سخنرانان صبح حجت‌الاسلام علی ذوعلم، رئیس پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی و شیخ شفیق جرادی، متفکر و استاد دانشگاه از کشور لبنان خواهند بود.

جلال‌منش گفت: در مراسم عصر هم از ساعت 14 و 30 دقیقه آیت‌الله محی‌الدین حائری‌شیرازی، عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سابق شیراز و همچنین عبدالحسین خسروپناه، رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران سخنرانی خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها