شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۰
​دیدار و گفت‌وگو با مارتین موزِباخ در شهر کتاب

نشست دیدار و گفت‌وگو با مارتین موزِباخ شاعر و جستارنویس آلمانی در مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، نشست هفتگی شهر کتاب با عنوان دیدار و گفت‌وگو با مارتین موزِباخ روز سه‌شنبه (۱۹ بهمن‌ماه) در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود که در این نشست درباره تحولات نوین ادبیات آلمان بحث و گفت‌وگو خواهد شد.

مارتین موزِباخ، نویسنده، شاعر و جستارنویس آلمانی، درسال ۱۹۵۱ در فرانکفورت در کرانه‌ ماین متولد شد. او در سال ۱۹۷۹ در مقام نویسنده در شهر زادگاهش اقامت گزید و تاکنون همان‌جا زندگی می‌کند.

اولین رمان او باعنوان «تختخواب» در سال ۱۹۸۳ منتشر شد و بعد از آن ۴ رمان دیگر نوشت و منتشر کرد. داستان‌ها، اشعار و جستارهایش در باب ادبیات، هنر، سفر، موضوعات سیاسی، تاریخی و مذهبی است. موزِباخ نشان‌ها و جوایزی دریافت کرده است که از آن جمله می‌توان به جایزه‌ هاینریش فون کلایست، جایزه‌ بزرگ گئورگ بوشنر و نشان گوته‌ شهر فرانکفورت اشاره کرد. او عضو فرهنگستان زبان و ادبیات آلمانی، آکادمی هنرهای براندنبورگ در برلین و فرهنگستان هنرهای زیبای بایرن است.

این برنامه از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه روز سه‌شنبه (۱۹ بهمن‌ماه) در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها