دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵
پیشنهاد برگزاری همایش تجلیل از خادمان قرآن در دهه فجر

دبیر همایش تجلیل از خادمان قرآن درباره زمان برگزاری این همایش گفت: ما درخواست خود را مبنی بر برپایی این مراسم در دهه فجر اعلام کردیم که امیدواریم وزیر ارشاد و ریاست‌جمهوری موافقت کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدرضا پورمعین، دبیر همایش تجلیل از خادمان قرآن، با اشاره به دلایل عدم برگزاری این همایش اظهار کرد: هماهنگی‌های لازم برای برگزاری همایش تجلیل از خادمان قرآن در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم انجام شده بود، اما به دلیل عدم موافقت تیم ریاست‌جمهوری با امنیت مصلای امام خمینی(ره)، این مراسم در ماه مبارک رمضان برگزار نشد.
 
وی با بیان این‌که وزارت ارشاد چندین‌بار مکاتباتی برای برگزاری همایش تجلیل از خادمان قرآن انجام داده، افزود: با وجود مکاتبات فراوان اما هنوز دفتر ریاست‌جمهوری آمادگی برای حضور رئیس‌جمهور را در این مراسم اعلام نکرده و به همین دلیل با وجود هماهنگی‌های لازم، تاکنون موفق به برگزاری این همایش در سال جاری نشده‌ایم.
 
پورمعین از درخواست کمیته خادمان قرآن و وزارت ارشاد برای برگزاری همایش تجلیل از خادمان قرآن در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: امیدواریم وزیر ارشاد و رئیس‌جمهور با این درخواست موافقت کنند و بتوانیم این همایش را با حضور آقای روحانی در ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار کنیم.
 
 همایش تجلیل از خادمان قرآن قرار بود در ماه مبارک رمضان برگزار شود، اما به دلیل نداشتن امنیت لازم در مصلای امام خمینی(ره) برپایی این همایش که منوط به حضور رئیس جمهور است، برگزار نشد و با وجود گذشت هفت ماه همچنان زمان دقیق برپایی این مراسم به دلیل عدم پاسخگویی دفتر ریاست جمهوری مشخص نیست.
 
هرساله در این آیین در هشت رشته تخصصی «تحقیق و پژوهش»، «استادان و داوران»، «قاریان و حافظان»، «تفسیر و ترجمه»، «مدیران و خیرین»، «هنرمندان»، «ناشران و تولیدکنندگان محصولات قرآنی» و «تولیدکنندگان نرم‌افزارهای قرآنی» از خادمان قرآنی با حضور رئیس‌جمهوری تجلیل می‌شوند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها