شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
حسین‌زادگان: برپایی موفق نمایشگاه کتاب به وحدت تشکل‌های نشر نیاز دارد

مدیر انتشارات ققنوس با تأکید بر دوری تشکل‌های نشر از هرگونه تنش در فرایند واگذاری نمایشگاه کتاب گفت: اکنون که گام‌های خوبی برای موضوع واسپاری نمایشگاه کتاب به فعالان عرصه کتاب و نشر صورت گرفته، تشکل‌های نشر باید با دوری از هر گونه تنش و حفظ اتحاد، تمام تلاش خود را برای برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه کتاب پیش رو به‌کار ببندند.

امیر حسین‌زادگان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره طرح واگذاری امور اجرایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به تشکل‌های نشر، عنوان کرد: این موضوع از سال‌های گذشته مطرح بوده و همه ما، چه فعالان حوزه کتاب و چه مسئولان فرهنگی، درباره این موضوع اتفاق نظر داریم و از  اتفاق‌های خوبی در راه  خوشحال هستیم.

مدیر انتشارات ققنوس افزود: البته در گذشته هم گام‌هایی در این زمینه برداشته شد و خاطره برپایی موفق چند دوره نمایشگاه کتاب در دولت اصلاحات، با مشارکت اتحادیه ناشران و کتابفروشان، در ذهن فعالان حوزه کتاب باقی مانده است. امیدواریم با رویکرد مناسب وزارت ارشاد در این دولت، بتوانیم سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران را به بهترین شکل برپا کنیم.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب سال جاری در شهر آفتاب گفت: امسال نیز برخی از فعالیت‌های اجرایی نمایشگاه به اتحادیه ناشران و کتابفروشان واگذار شد و طبیعتاً در اولین تجربه خود پس از سال‌ها، بروز برخی ناهماهنگی‌ها و نقایص گریز ناپذیر بود؛ اما با این وجود تجربه مناسبی بود که می‌توان از آن برای نمایشگاه سال آینده استفاده کرد.

حسین‌زادگان با تأکید بر مشارکت حداکثری تشکل‌های نشر در قبول مسئولیت‌های اجرایی نمایشگاه کتاب، ادامه داد: نمایشگاه سال آینده نیز قرار است با محوریت اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و اتحادیه آشنا (شرکت‌های تعاونی ناشران ایران) برگزار شود که از سایر تشکل‌ها نیز در امور اجرایی استفاده خواهد شد. طبیعتاً در این فرآیند که تشکل‌ها از طیف‌های مختلف حضور خواهند داشت، ممکن است سوء تفاهم و اختلاف سلیقه‌هایی وجود داشته باشد که البته می‌توان با  گفت‌وگو آنها را برطرف کرد.

مدیر انتشارات ققنوس با تأکید بر دوری از هرگونه تنش در فرایند واسپاری گفت: اکنون که گام‌های خوبی برای موضوع واسپاری نمایشگاه کتاب به فعالان عرصه کتاب و نشر صورت گرفته، تشکل‌های نشر باید با دوری از هر گونه تنش و حفظ اتحاد، تمام تلاش‌شان را برای برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه کتاب پیش رو به‌کار ببندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها