سه‌شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۶
هفته‌‌ دوستی کودکان ایران و روسیه در ولگوگراد برپا شد

هفته دوستی کودکان ایران و روسیه با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان ولگوگراد روسیه از 29 آذر تا 4 دی 1395 در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این برنامه که در دو شکل برگزاری نمایشگاه و برپایی کارگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی اجرا می‌شود، مربیان کانون منتخبی از نقاشی‌های برگزیده کودکان، تصویرگری تعدادی از کتاب‌های انتشارات کانون، برخی از آثار مکتوب، فیلم و تولیدات الکترونیک فارسی، انگلیسی و چند زبانه و سرگرمی‌های سازنده کانون را به مخاطبان ارائه می‌کنند.

همچنین در بخش کارگاهی نیز، عروسک‌سازی با چوب و پارچه سنتی، ماسک‌سازی با استفاده از دورریختنی‌ها، ساخت عروسک‌های بادکنکی و نقاشی با موضوع صلح و دوستی با تکنیک‌های کلاژ و خلاق برای بازدیدکنندگان مهیا می‌شود.

اجرای نمایش سایه‌ای با الهام از کتاب «یخی که عاشق خورشید شد» نیز با استفاده از جعبه نمایش منبت‌کاری و عروسک‌های ویژه از دیگر برنامه‌های گروه اعزامی کانون به روسیه است.

این فعالیت فرهنگی که بنا به درخواست مسئولان استان ولگوگراد کشور روسیه اجرایی شده است، به همت اداره کل امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با مشارکت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو انجام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها