یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹
بیانیه انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک برای درگذشت توران میرهادی

انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک برای درگذشت توران میرهادی بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک به مناسبت درگذشت توران میرهادی، مادربزرگ ادبیات کودک، بیانیه‌ای صادر کرده که در متن این بیانیه آمده است:
 
«بانو توران میرهادی مادر مهرورز کودکان ایران در آغوش خاک آرام گرفت. جستجوگر خستگی‌ناپذیر عمق وجود انسانی که تا می‌زیست در پی راهی برای طرح عشق و محبت و رشد خصلت‌ها و صفات انسانی در اندیشه‌ها و عواطف کودکان، بل آدمیان بود. او از همه‌گیری فرهنگ اسارت بار رقابت، در آموزش و پرورش کشور در رنج بود و در تلاش  برای جایگزینی و تقویت حس همکاری، همیاری و مشارکت به جای آن بود تا سازندگی، بالندگی و آرامش را برای همه به ارمغان آورد. آری او آرام گرفت، اما نه تا زمانی که بر این خاک می‌زیست که در دل خاک.

چرا که هماره بر این نگاه استوار بود که:
«ما زنده به آنیم که آرام نگیریم    موجیم که آسودگی ما عدم ماست»

اکنون جسم او و صدای او در میان ما نیست اما او پایه‌گذار اندیشه‌ای بود که سال‌ها زلال جانمان را به شمیم خوش، عطرآگین ساخته و خواهد ساخت.

اعضای انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان که خود نماد بیش از ربع قرن مشارکت، همدلی و همیاری است، فقدان این گوهر تابناک عالم کتاب و اندیشه را به مردم این مرز و بوم و کودکانش تسلیت می‌گویند و بر این عهد استوار خواهند بود آنچنان که او می‌گفت: از این غم بزرگ، کار بزرگ بسازند.»
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها