چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۹
​راهیابی 13 عنوان کتاب به مرحله دوم جشنواره کتاب «معلول، معلولیت و توانمندسازی»

101 عنوان کتاب در دومین دوره جشنواره کتاب «معلول، معلولیت و توانمندسازی»، ارزیابی شد كه پس از داوري در مرحله اول، 13 عنوان کتاب به مرحله دوم راه يافت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، داوری دومین دوره انتخاب بهترین کتاب «معلول، معلولیت و توانمندسازی» با همکاری موسسه خانه کتاب و دبیرخانه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و توسط 21 داور از پیشکسوتان دانشگاه‌ها و موسسات علمی انجام شد.

در این دوره از جشنواره، آثار نویسندگان، محققان و مولفان معلول که کتاب‌هایی با هر موضوع به چاپ رسانده‌اند و مولفان غیرمعلول نیز که کتاب‌هایی با موضوع‌هایی درباره افراد دارای معلولیت یا برای معلولان به چاپ رسانده‌اند، داوری شدند.

در این دوره طی فراخوانی از همه نویسندگان، محققان و مولفان که کتاب‌هایی برای معلولان یا درباره افراد دارای معلولیت به چاپ رسانده بودند و یا افرادی که دارای معلولیت هستند و کتاب‌هایی به چاپ رسانده‌اند، یا کتاب‌هایی به صورت گویا با هر موضوع آزاد تهیه کرده‌اند و تاییدیه توزیع عمومی و سراسری داشته‌اند دعوت شد، کتاب‌های خود را که در دوره 10 ساله 95 ـ85 منتشر شده است به دبیرخانه انجمن علمی و آفرینش‌های هنری معلولان ایران ارسال کنند.

همچنین هر متقاضی می‌توانست حداکثر پنج اثر را در هر یک از بخش‌های موضوعی فوق ارسال کند.

پس از دریافت آثار، کتاب‌ها در موضوع‌های کلیات، روان شناسی، علوم اجتماعی، حقوق، علوم پزشکی، کامپیوتر، مهندسی برق، معماری، هنرهاي تجسمي، هنرهای نمایشی، تربیت بدنی، نثر معاصر، شعر معاصر، ادبیات زبان های دیگر، تاریخ، زندگينامه و خاطرات، علوم انسانی و هنر کودک و نوجوان، شعر کودک و نوجوان،  داستان تألیف کودک و نوجوان و داستان ترجمه کودک و نوجوان طبقه‌بندی شدند.

مراسم اختتامیه این جشنواره، روز 23 آبان ماه در  سالن قلم واقع در کتابخانه ملی برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها