چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲
برگزاری کارگاه شعر و داستان برای 200 بانوی هنرجو از سراسر کشور

200 بانوی هنرجوی شعر و داستان از سراسر کشور با حضور در دوره‌های آموزشی «آل‌جلال» و «کلک خیال» به استقبال آیین پایانی هفتمین جایزه ادبی پروین اعتصامی می‌روند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آستانه اختتامیه هفتمین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی، حدود 200 بانوی هنرجوی شعر و داستان از سراسر کشور به تهران می‌آیند تا در چهارمین دوره‌ آموزش داستان‌نویسی «آل‌جلال» و سومین دوره آموزش شعر «کلک خیال» شرکت کنند.

در این برنامه دو روزه که از شنبه شانزدهم تا دوشنبه هجدهم مردادماه با حضور چهره‌های نامدار شعر و داستان در مجتمع آدینه تهران برگزار می‌شود، استادانی مانند راضیه تجار، مجید قیصری، احمد شاکری، داوود غفارزادگان، محمدرضا بایرامی، قاسمعلی فراست، خسرو باباخانی، کورش علیانی، منیژه آرمین، شهریار عباسی، کامران پارسی‌نژاد و مهدی قزلی در کارگاه‌های داستان و حمیدرضا شکارسری، عبدالجبار کاکایی، سعید بیابانکی، محمدحسین جعفریان، اسماعیل امینی و جواد محقق در کارگاه‌های شعر به تدریس خواهند پرداخت.

اساتید حوزه ادبیات داستانی در این دوره فشرده به مسائلی مانند خلاقیت در نگارش، ویژگی شخصیت‌های ماندگار، اصول و فنون روایت، شناخت نقد واقعی، مولفه‌‌های داستان دینی و تفاوت‌های داستان کوتاه و رمان خواهند پرداخت. از مباحث پیش‌بینی شده‌ این دوره در حوزه شعر نیز می‌توان به شعر و طنز، شعر و فرامرز، مختصات شعر مدرن، شعر و ترانه و جامعیت شاعر اشاره کرد.

همچنین در هر دو بخش شعر و داستان جلسات پرسش و پاسخی در پایان هر روز ترتیب داده می‌شود تا نویسندگان نوپا و شاعران نوقلم، دغدغه‌ها و مسائل خود را مطرح و بهترین پاسخ را از اساتید برجسته‌ این حوزه دریافت کنند.

ادوار گذشته این برنامه آموزشی با نام‌های «آل‌جلال» و «کلک خیال» در آبان و اسفند سال گذشته و اردیبهشت‌ماه امسال در حاشیه برگزاری جایزه ادبی جلال آل‌احمد، جشنواره بین‌المللی شعر فجر و نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شده بود.

جایزه ادبی پروین اعتصامی که به بررسی آثار منتشر شده بانوان در 6 حوزه ادبیات کودک، ادبیات نمایشی، پژوهش و نقد، ترجمه و شعر و داستان بزرگسال می‌پردازد، امسال در آستانه هفتمین دوره خود است و ساعت 16 دوشنبه 18 مردادماه به ایستگاه پایانی می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها