سه‌شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰
اقدام فرهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در تکمیل 60 کتابخانه ‌نیمه‌تمام كشور

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از تخصیص اعتبار 200 میلیارد ریالی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) توسط بنیاد بركت برای تکمیل حدود 60 پروژه کتابخانه‎ای نیمه‌تمام در اكثر استان‌های کشور خبر داد.

به گزارش به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، روز گذشته (21 تیرماه) دبیرکل نهاد در بیست و سومین سفر استانی خود، با همراهی محمد اله‌یاری، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی و محمد‌هادی ناصری‌طاهری، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل با کتابداران استان کردستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

دبیرکل نهاد ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع کتابداران این استان، بخش نخست سخنان خود را با بیان بحثی معرفتی آغاز کرد. وی با اشاره به حدیث قدسی «اى فرزند آدم زاد و توشه زیاد بردار چون راه دور است، بسیار دور؛ و کشتی خود را برای پیمودن راه بازسازی کن چون دریا عمیق است، بسیار عمیق؛ و بال خود را سبك گردان چون صراط دقیق است، بسیار دقیق؛ و عمل را خالص گردان چون ناظر و بررسی‌كننده بصیر است».

مختارپور با تأکید بر بخش پایانی حدیث مذکور، در تبیین آن گفت: در این دنیا و در مقابل انسان می‌توان چیزهایی را پنهان کرد و پوشاند؛ حتی در قبال اولیا نیز این کار غیرممکن نیست، چراکه آنان از بزرگواری به روی ما نمی‌آورند؛ اما ریاکاری و تظاهر، تنها در قبال آدمی امکانپذیر است و داور اصلی و نهایی بسیار دقیق و بصیر است؛ بنابراین لازم است که ما نسبت به شرایط خود آگاه باشیم و بدانیم در روزی که دیگر از مسائل دنیوی خبری نیست، ما در قبال اعمال خود مسئول و پاسخگو خواهیم بود.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در بخش دیگری از سخنان خود ضرورت آگاهی کتابداران در حوزه‌های دینی و معرفتی، سیاسی و آگاهی از مسائل روز ملی و بین‌المللی، فرهنگی و اجتماعی را یادآور شد.

وی با تأکید بر اهمیت و ضرورت کسب دانش سازمانی از سوی کتابداران، این امر را لازمه شناخت و درک درست نسبت به واقعیت موجود، تطابق انتظارات و واقعیت‌ها و نیز پیشگیری از نارضایتی و اختلال در خدمت‌رسانی دانست.

همچنین در این دیدار دبیركل نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور از اقدام ارزشمند فرهنگی بنیاد بركت برای تخصیص اعتبار 200 میلیارد ریالی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، به‌منظور تکمیل حدود 60 پروژه کتابخانه‌ای نیمه تمام در اكثر استان‌های کشور خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها