شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸
حضور 45 تن از نویسندگان و ناشران روسیه در نمایشگاه کتاب تهران

قائم‌مقام و معاون اجرایی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از حضور 45 نفر از نویسندگان، ناشران و مسئولان مربوط به حوزه نشر روسیه در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، امیرمسعود شهرام‌نیا با اشاره به میهمانانی که از کشور روسیه در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارند، اظهار کرد: 15 نویسنده روس در این فهرست قرار دارند که هم اکنون کار صدور روادید و محل اقامت آنها در جریان است. همچنین در این هیأت، رئیس کتابفروشی بیبلو گلوبوس، رئیس بنیاد کتاب و تعدادی از مسئولان فرهنگی روسیه حضور خواهند داشت. البته احتمال حضور وزیر فرهنگ روسیه نیز وجود دارد که هنوز قطعی نشده است.
 
وی درباره فضای اختصاص‌یافته به میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه کتاب تهران گفت: فضای نمایشگاهی مناسب و برگزاری نشست‌ها در حاشیه و بخش دانشگاهی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای روسیه پیش‌بینی شده است.
 
قائم‌مقام و معاون اجرایی بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران افزود: با مکاتبات و هماهنگی‌های انجام شده برنامه‌های میهمان ویژه مشخص و در حدود  300 مترمربع به غرفه کشور روسیه در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران اختصاص داده شده است. البته روسیه در همان ایام تعدادی برنامه در بیرون از نمایشگاه نیز خواهد داشت و این برنامه‌ها صرفاً محدود به نمایشگاه کتاب نیست و شامل همکاری با نهادها و مراکز فرهنگی، نمایش فیلم و ... می‌شود.
 
بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است...» از 15 تا 25 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج‌فارس، روبه روی حرم امام خمینی (ره) قرار دارد.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها