دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۵
ویژه برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی در دهه فجر اعلام شد

ویژه برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور همزمان با گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارك فجر انقلاب اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، همزمان با آغاز سی‌و‌هفتمین فجر انقلاب، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور همگام با سایر نهادها و ارگان‌های مسئول، برنامه‌های متنوعی را برگزار می‌کند.

این مراسم که به منظور پاسداشت روزهای امیدبخش پیروزی انقلاب اسلامی و یادآوری خاطره ایثار، همدلی، اتحاد، وحدت، مقاومت و درنهایت پیروزی مقتدرانه ملت سربلند ایران اسلامی برپا می‌شود، فعالیت‌های گوناگونی را در سطح ملی در برمی‌گیرد.
 
معرفی کتاب با محوریت شخصیت شناسی حضرت امام خمینی (ره)
 معرفی کتاب به انتخاب کتابداران، یکی از برنامه‌های این ایام خواهد بود؛ در این راستا به منظور شناساندن ساحت عرفانی، سیاسی، اخلاقی و... شخصیت امام راحل (قدس سره) متناسب با اقشار مختلف، کتابداران عزیز بهترین کتاب‌ها از میان کتاب‌های موجود در کتابخانه را انتخاب و نسبت به معرفی آن‌ها به اعضای محترم اقدام می‌کنند.  اداره‌کل فرهنگی نهاد، چکیده خلاصه‌های ارسالی را مورد ارزیابی قرار‌داده و ضمن انتشار بهترین خلاصه‌ها، از سی‌و‌هفت نفر از کتابداران برتر نیز تجلیل خواهد شد. شیوه اجرایی ارسال خلاصه‌ها در شبکه سامان اطلاع‌رسانی می‌شود.
 
برگزاری جلسات کتاب‌خوان با حضور نویسندگان حوزه انقلاب اسلامی
تشکیل جلسات کتاب‌خوان ویژه این مناسبت، از دیگر برنامه‌های دهه مبارک فجر خواهد بود. بر این اساس در این ایام حداقل یک نشست کتاب‌خوان در هر استان، با حضور شخصیت‌ها و نویسندگان مرتبط با موضوع انقلاب اسلامی و امام خمینی (قدس سره) برگزار خواهد شد. برگزاری سلسله نشست‌های «کتاب‌خوان» به‌منظور به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب، از خرداد ماه سال جاری به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز شده است.
 
پوستر «این چند کتاب» با موضوع «امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی»
 پوسترهای «این چند کتاب» به همت اداره کل امور فرهنگی نهاد و باهدف معرفی کتاب در حوزه‌های موضوعی و مناسبتی متنوع طراحی، تولید و توزیع می‌شود. پنجاه و یکمین پوستر از این مجموعه، ویژه ایام‌الله فجر انقلاب اسلامی، با عنوان «مقطع رهایی» و موضوع «امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی»، طراحی و تولیدشده که در مرحله ارسال می‌باشد. این پوستر در تمامی کتابخانه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی در سطح استانی توزیع خواهد شد.
 
برگزاری جلسات نقد کتاب با موضوع امام خمینی (قدس سره) و انقلاب اسلامی؛ برگزاری مسابقه کتابخوانی مکتوب و آنلاین از آثار مرتبط با امام (قدس سره)؛ نام‌گذاری کتابخانه‌های تازه تأسیس متناسب با ایام‌الله دهه فجر؛ برگزاری نمایشگاه کتاب از آثار موجود در کتابخانه با موضوع انقلاب و امام خمینی (قدس سره)؛ تبلیغات محیطی؛ عضویت نیم‌بها و بخشودگی جرائم دیرکرد امانت کتاب از دیگر برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ایام گرامی‌داشت دهه مبارک فجر در سال‌جاری خواهد بود.
 
همچنین کتابداران به‌منظور تجدید پیمان با آرمان‌های امام راحل (ره)، با حضور حداکثری و هماهنگ خود در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن، نشان‌دهنده حضور  کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این حرکت افتخارآفرین مردمی خواهند بود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها