سه‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۹
«دکتر و همسر دکتر» ارنست همینگوی میهمان فردوس

برنامه با هم بخوانیم این هفته فرهنگسرای فردوس، به مطالعه گروهی و خوانش داستان «دکتر و همسر دکتر» از کتاب «بهترین داستان‌های کوتاه ارنست همینگوی» با ترجمه احمد گلشیری اختصاص دارد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای فردوس، سلسله برنامه‌های «با هم بخوانیم» هر دو هفته یک‌بار در روزهای یکشنبه با حضور جعفر توزنده‌جانی، کارشناس برنامه و جمعی از علاقه‌مندان به ادبیات داستانی، به منظور گردهمایی اهالی کتاب و ترغیب به کتابخوانی برگزار می‌شود.
 
در کتاب «بهترین داستان‌های کوتاه ارنست همینگوی»، داستان‌هایی از این نویسنده رئالیست و بزرگترین رمان‌نویس آمریکایی همچون اردوگاه سرخ پوستان، خانه سرباز، دکتر و همسر دکتر، پایان یک ماجرا، طوفان سه روزه، قناری سوقاتی، آدمکش‌ها، پنجاه هزار دلار، یک گوشه پاک و پرنور، پیرمرد بر سر پل، دگرگونی دریا، قمارباز، راهبه و رادیو، زندگی خوش و کوتاه فرانسیس مکومبر، ده نفر سرخپوست و برف‌های کلیمانجارو ترجمه و منتشر شده است.
 
«ارنست همینگوی» نویسنده رئالیست و بزرگترین رمان نویس آمریکایی در 21 جولای 1899 در «اوک پارک» (حومه شیکاگو ) از توابع ایالات «ایلی نویز» به دنیا آمد و در دوم جولای 1961 در «Ketchum» واقع در ایالت « آیداهو» هنگامی که تفنگ شکاری خود را پاک می کرد هدف گلوله خود قرار گرفت و با مرگ او يكي از درخشان‌ترین چهره‌های ادبیات قرن بیستم آمریکا چشم از جهان فرو بست.
 
علاقمندان برای حضور در این برنامه می توانند یکشنبه 22 آذرماه ساعت 16 به فرهنگسرای فردوس واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرق، بعد از چهارراه شهید سلیمی جهرمی مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها