دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۹
بازدید رییس جمهوری اتریش از غرفه ایران در آخرین روز نمایشگاه کتاب وین/ تجلیل از آثار استاد فرشچیان

عصر روز گذشته (24 آبان‌ماه) در آخرین روز برپایی پانزدهمین نمایشگاه کتاب اتریش که در شهر وین برپا است، رییس جمهوری اتریش از غرفه ایران بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، رییس جمهوری اتریش با حضور در غرفه ایران در نمایشگاه کتاب وین، از نزدیک با صنعت نشر ایران آشنا و از کتاب‌های عرضه شده بازدید کرد.

«هاینتس فیشر» در این بازدید آثار استاد فرشچیان را یکی از آثار فاخر و شگفت‌انگیز عصر معاصر دانست و تأکید کرد: حضور ایران در نمایشگاه کتاب وین این فرصت را برای مردم اتریش ایجاد کرده است که از نزدیک با فرهنگ، هنر و تمدن کهن ایران زمین آشنا شوند.

وی با اشاره به سفر اخیرش به تهران، ظرفیت‌های غنی فرهنگی ایران را عامل مهمی برای گسترش و تحکیم روابط فرهنگی دو ملت دانست.

در پایان این دیدار کتاب «ایران سرزمین صلح ادیان الهی» به رسم یادبود از طرف جمهوری اسلامی ایران به ایشان تقدیم شد. محمدرضا وصفی، رایزن فرهنگی کشورمان رییس جمهور اتریش را در این بازدید همراهی کرد.

جمهوری اسلامی ایران سومین بار است که دراین نمایشگاه شرکت کرده است. مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه در فضایی به مساحت 12 متر مربع شرکت کرده بود. معرفی شهرهای ایران همچون تهران، شیراز، کاشان، یزد، مجموعه نقاشی‌های استاد فرشچیان و خیام چهارزبانه، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و دعوت از ناشران بین‌الملل برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران از جمله فعالیت‌های ایران در این دوره از نمایشگاه بوده است.

دکتر مولایی، سفیر ایران در وین، حجت‌الاسلام و المسلمین محمود منتظری مقدم، رییس مرکز اسلامی امام علی(ع)، نمایندگان  ولی فقیه در اتریش و فرانکفورت و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل از غرفه جمهوری اسلامی ایران بازدید کردند. دکتر ظریف، وزیر خارجه کشورمان نیز قصد بازدید از غرفه جمهوری اسلامی ایران را داشتند اما به علت طولانی شدن مباحث نشست وین به بازدید از این نمایشگاه نرسیدند.

نکته حایز اهمیت در این نمایشگاه این بود که پس از مذاکرات هسته‌ای در این شهر مردم وین کنجکاو هستند درباره ایران و فرهنگ کشورمان بیشتر بدانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها