چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۹
کتاب «دایرة المعارف طب گیاهی» منتشر می‌شود

کتاب «دایرة المعارف طب گیاهی» به عنوان مرجع جامعی برای معرفی و شناخت گیاهان دارویی ایران و جهان از سوی انتشارات آستان قدس رضوی منتشر می شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی و تبلیغات به نشر(انتشارات آستان قدس رضوي)، ایران زمین از دوران باستان، کشوری پیشرو در طب و علم بوده و دانش مکتوب و نامکتوب طب سنتی اقوام مختلف ايران منجر به حفظ گنجينه‌ ارزشمند دانش و تجربيات پزشکی چند هزار ساله‌ ايران و جهان شده است.

در این راستا و با توجه به گرایش روزافزون مردم به استفاده هرچه بیشتر از داروهای گیاهی به عنوان جایگزین مؤثر و کم عارضه داروهای شیمیایی، انتشارات آستان قدس رضوی بر اساس همکاری مشترک با معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه علومی پزشکی مشهد، نسبت به چاپ و انتشار کتاب «دایرة المعارف طب گیاهی» اقدام می‌کند.

این اثر ارزشمند که ترجمه و تألیف دکتر سید احمد امامی، استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همچنین برنده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال 1393 برای کتاب «فرهنگ گیاهان دارویی» است، در حدود 700 صفحه قطع رحلی کوتاه و در قالب چاپ نفیس به خوانندگان ارائه می‌شود.

معرفی گیاهان دارویی، پراکنش جغرافیایی گیاهان دارویی در ایران و جهان و همچنین جنبه های دارویی گیاهان برخی از بخش های مختلف این کتاب مصور را تشکیل می‌دهند. از جمله ویژگی‌های کتاب «دایرة المعارف طب گیاهی» می توان به وجود مقدمه مفصل و جامع یکصد صفحه ای از استاد امامی در تاریخچه طب گیاهی در ایران و اسلام اشاره کرد.

 کتاب «دایرة المعارف طب گیاهی» در نخستین کنگره بین المللی طب مکمل و جایگزین در مهر ماه 1394 درمشهد رونمایی و از سوی انتشارات آستان قدس رضوی به بازار نشر کشور ارائه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها