چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۳
«شب در قاه‌قاه اناری قاچ می‌خورد» بیزارگیتی در راه کتابفروشی‌ها

مجموعه شعر «شب در قاه‌قاه اناری قاچ می‌خورد» سروده مسعود بیزارگیتی به زودی از سوی نشر ارنواز روانه کتابفروشی‌ها می‌شود.

مسعود بیزارگیتی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) عنوان کرد: مجموعه شعر «شب در قاه‌قاه اناری قاچ می‌خورد» در راستای همان کارهای قبلی‌ام است و شعر مدرن و آوانگارد محسوب می‌شود. این کتاب 120 صفحه دارد.
 
وی افزود: شعر مدرن و آوانگارد را در زبان می‌توان دریافت یعنی المان‌هایش در زبانش مشخص است. شعرهای این مجموعه شعرهای امروز و موقعیت امروز است. در واقع این مجموعه شکل تعالی یافته کارهایی است که در ایران و انگلستان طی سال‌های اخیر از من منتشر شده‌اند.
 
این شاعر توضیح داد: با عناوینی که امروز روی گونه‌های مختلف شعری می‌گذارند چندان موافق نیستم و به همین دلیل نخواستم شعرهایم را در دسته خاصی جای بدهم. ناشر این کتاب هم برای انتشار این کتاب همت قابل تحسینی داشت، چرا که به هر حال امروزه ناشران بیشتر به سمت کارهای تجاری می‌روند و ارتباط ناشر و مؤلف در ایران کمرنگ شده است. امروز ناشران بیشتر به دنبال سودآوری و کمتر دنبال کار فرهنگی هستند.
 
بیزارگیتی توضیح داد: این چهاردهمین کتابی است که از من منتشر می‌شود. دو کتاب دیگر نیز در دست انتشار دارم با نام «از منظر روایت‌ها» که مجموعه‌ای از یادداشت‌ها و نقدهای ادبی من است. در واقع این کتاب ادامه کتاب «روند بغرنج آفرینش» محسوب می‌شود. یک مجموعه داستان نیز آماده انتشار دارم با عنوان «آن سوتر از صدای خط خورده». هنوز ناشری برای چاپ این دو کتاب مشخص نشده است.
 
مسعود بیزارگیتی متولد 1339 شهرستان رشت است. از میان مجموعه شعرهای منتشر شده وی می‌توان به «ستاره‌ها شکل فریادند»، «لحظه‌ها و تأمل»، «شکلی که نام تو دارد»، «زبان گمشده»، «نشان‌های بی‌جهت»، «صداهای ریخته»، «سطرهای هنوز»، «دهانم با هیچ صلیبی به سکوت نمی‌رسد» و «در استوای بی تقویم کلمات» اشاره کرد.

«روند بغرنج آفرینش» که کتابی در حوزه نقد ادبی است، نیز از دیگر آثار منتشر شده بیزارگیتی به شمار می‌آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها