شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸
شرایط و ضوابط حضور در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2015

شرایط و ضوابط حضور در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2015 از سوی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) غرفه‌ ملی جمهوری اسلامی ایران در بخش ناشران عمومی نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2015 توسط مؤسسه‌ نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برپا خواهد شد. مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران شرایط و ضوابط حضور در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه را اعلام کرده است. این شرایط به شرح زیر است:

 یک- درخواست فضای مستقل در غرفه‌ی ملی ایران 
ناشرانی که علاقه‌مند به دریافت فضای مستقل در غرفه‌ ایران هستند، می‌توانند از طریق مراجعه به سایت مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران مراحل ثبت‌نام را انجام دهند. ثبت‌نام صرفاً از طریق پایگاه اینترنتی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی (http://www.icfi.ir) صورت‌ خواهد پذیرفت.

فضای اختصاص‌ داده‌ شده برای هر ناشر 4 مترمربع و با ظرفیت تقریبی نمایش پنجاه عنوان کتاب است. علاقه‌مندان برای اختصاص فضای بیشتر می‌توانند درخواست خود جهت بررسی را به این مؤسسه ارائه کنند. به علت محدودیت جا، پذیرش این درخواست‌ها نیز محدود و در ازای دریافت بخشی از هزینه‌های غرفه از ناشران محترم است. تفاهمنامه همکاری میان مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و ناشر/مؤسسه/ آژانس/.../ منعقد و مبنای همکاری خواهد بود و بر این اساس مبالغ پس از هماهنگی با مؤسسه، به شماره حساب قرض‌الحسنه 0310666978005 نزد بانک صادرات شعبه کالج کد 266 به نام مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران واریز و اصل فیش به بخش مالی موسسه تحویل داده شود.
 
بر این اساس افرادی که مایل به حضور به شکل مستقیم هستند، لازم است حداکثر تا اول تیرماه با ثبت‌نام در سایت و سپس مراجعه به مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران واقع در تهران، خیابان انقلاب، بین فلسطین و صبای جنوبی، شماره 1080، طبقه چهارم، بخش نمایشگاه‌های خارجی و یا تماس با شماره تلفن 66415540 هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند.
 
امکانات فراهم شده توسط مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران
ارسال کتب منتخب و  بار ناشران  به فرانکفورت و حمل رایگان حداکثر تا پانزده کیلوگرم
حضور در غرفه ملی ایران شامل طراحی، غرفه آرایی و واگذاری امکانات
همکاری در اخذ ویزا از سفارت آلمان در ایران
در اختیار قراردادن فضای برگزاری جلسات با هماهنگی قبلی
امکان استفاده از مترجم مستقر در غرفه با هماهنگی قبلی
درج مشخصات فارسی و چکیده‌ انگلیسی عناوین منتخب درکاتالوگ کتاب‌های ایرانی عرضه شده در فرانکفورت 2015 به صورت رایگان در صورت ارائه تمامی مشخصات به زبان انگلیسی حداکثر تا تاریخ 20 مردادماه1394 یک عدد بلیط ورودی نمایشگاه فرانکفورت به مدت 7 روز حاوی حمل و نقل رایگان در ایام نمایشگاه در شهر فرانکفورت.
تعهدات ناشر/ مؤسسه/ آژانس/ .../
انتخاب کتب مناسب و قابل عرضه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت و غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران
مسئولیت معرفی و مذاکره برای آثار خود در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران
معرفی یک نفر به عنوان فرد حاضر در غرفه ناشر  به صورت ثابت (contact person) حداکثر تا تاریخ یکم مردادماه 1394 به مؤسسه
تقبل تمام هزینه‌ها و انجام اقدام‌های مربوط به امور ویزا، تهیه بلیط، اقامت و رفت وآمد نماینده اعزامی ناشر به نمایشگاه فرانکفورت.
2 - ارسال کتاب: 
از هر ناشر حداکثر 7 عنوان کتاب انتخاب خواهد شد. ناشرانی که مایل به عرضه‌ی کتاب‌های خود بدون حضور در نمایشگاه و یا غرفه هستند، می‌توانند یک نمونه از هفت کتاب منتخب خود را با رعایت شرایط زمانی (حداکثر تا پایان وقت اداری یکم مردادماه 1394)) و ضوابط زیر، ابتدا در سایت مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ثبت و پس از تأیید ارسال کنند.
 
کتب ارسالی باید دارای مجوز وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی بوده و به شکل قانونی در ایران منتشر شده باشند.
اولویت با کتب تألیفی و یا دوزبانه به یکی از زبان‌های دیگر مانند انگلیسی، عربی، آلمانی، فرانسه و ... و همچنین برگزیدگان در یکی از جوایز/ جشنواره‌های ملی و یا بین‌المللی است.

از لحاظ زمان چاپ اولویت با کتبی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن مربوط به 5 سال اخیر باشد.
 کتب ارسالی با درنظر گرفتن دیگر آثار ارزشمند حوزه‌های دیگر، از لحاظ اولویت‌بندی بهتر است در یکی از حوزه‌های موضوعی مانند ادبیات (شامل ادبیات داستانی، ادبیات پایداری و ...)، مذهبی، علمی، ایران شناسی، هنر (شامل هنرهای ایرانی ـ اسلامی و ...)، تاریخ، دفاع مقدس و ... به مؤسسه ارسال نکنند.
با توجه به موارد مذکور، مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از ناشران تقاضامند است بر اساس اولویت‌بندی در میان کتاب‌ها و با توجه به شرایط و مقررات کتب نسبت به ارسال آنها در سایت اقدام کنند. کتب ارسالی عودت داده نمی‌شود و مؤسسه هیچگونه مسوولیتی درباره تاخیرهای احتمالی شرکت پست ندارد. به هرگونه درخواستی خارج از روال ثبت‌نام آنلاین و ناقص، بدون چکیده انگلیسی 150 کلمه همراه با کتب و موارد مقرر در تفاهمنامه فیمابین، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها