شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۸
«آناتومی پیلاتس: راهنمای مصور پایداری و تعادل میان‌تنه» منتشر شد/ چاپ نخستین کتاب تمام‌رنگی درباره ورزش پیلاتس

«آناتومی پیلاتس: راهنمای مصور پایداری و تعادل میان‌تنه» نوشتة رائل ایساکوویتز با ترجمه دکتر حیدر صادقی و سیده زهرا حسینی سیسی از سوی انتشارات علم و حرکت منتشر شد.

روبن شاهوردیان مدیر انتشارات «علم و حرکت» درباره انتشار کتاب «آناتومی پیلاتس: راهنمای مصور پایداری و تعادل میان‌تنه» به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: این نخستین کتاب تمام رنگی است که درباره ورزش پیلاتس به زبان فارسی منتشر می‌شود. این کتاب با تمرکز بر تمرینات پیلاتس و توصیف جزئیات حرکت، با طراحی عالی آناتومیکی، شما را به درون تمرینات و برنامه‌هایی می‌برد که توان عضلانی و ثبات عضلات ناحیه مرکزی بدن، بهبود تعادل و افزایش انعطاف‌پذیری از ویژگی‌های بارز آن است.

فصل‌های دهگانه کتاب، موارد زیر را در بر می‌گیرند:
در فصل  1 خواننده با شش اصل کلیدی پیلاتس آشنا خواهد شد. فصل 2 ستون فقرات که به طناب نخاعی تشبیه شده و مسئولیت تراز بدن را بر عهده دارد، مطرح می‌شود. فصل 3 به عضلات بدن، تحلیل حرکت و تمرین روی زیرانداز پیلاتس می‌پردازد. و فصل 4 اساس یک جلسه تمرین روی زیرانداز را تشریح می‌کند. در فصل 5 عملکرد عضلات شکم برای تثبیت و حرکت شرح داده شده است. فصل 6 درباره کارآمدی مفاصل بدن برای داشتن ستون فقرات منعطف بحث کرده است. فصول 7، 8 و 9 به تمرین‌های پهلو و عملکرد بازکننده‌ها برای برخورداری از عضلات پشتی قوی پرداخته و فصل 10 برنامه‌هایی را برای تمرینات پیلاتس پیشنهاد کرده است.
 
فهرستی از تمرین‌های مختلف در پایان کتاب آورده شده است که راهنمای خوبی برای یافتن تمرین‌های مناسب برای مخاطب است. همچنین واژه‌نامه‌ای در این بخش است که خواننده را با اصطلاحات و نام عضلات درگیر در تمرینات پیلاتس آشنا می‌سازد.

مدیر انتشارات علم و حرکت در ادامه افزود: با این که تمرینات پیلاتس در کنار فواید بی‌شمارش از رشته‌های مطرح در جهان است، اما باید توجه داشت که دانستن صرف چگونگی انجام حرکات کافی نیست و آگاهی از آناتومی بدن و کارکرد عضلات مختلف به انجام صحیح و بهینه حرکات کمک می‌کند و وجود چنین کتابی با نمایش آناتومیکی انجام حرکات از طریق تصاویر روشن به همراه توضیحات کاربردی کتاب، هدیه گرانبهایی برای علاقه‌مندان به رشته پیلاتس است.

کتاب «آناتومی پیلاتس: راهنمای مصور پایداری و تعادل میان‌تنه» تالیف رائل ایساکوویتز به ترجمه دکتر حیدر صادقی و سیده زهرا حسینی سیسی با همکاری انجمن پیلاتس فدراسیون ورزش‌های همگانی توسط انتشارات علم و حرکت در 264 صفحه به قطع وزیری به قیمت 32 هزار و 500 تومان منتشر شده است.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • سحر ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۵
  سلام امکان سفارش این کتاب هست؟
 • فاطمه ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
  چطوری میتونم این کتاب سفارش بدم
 • فاطمه ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
  چطوری میتونم این کتاب سفارش بدم؟؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها