یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۰
گران‌ترین جایزه ادبی انقلاب برگزیدگان خود را معرفی خواهد كرد

برگزیدگان جایزه ۴۶ میلیون تومانی داستان انقلاب اسلامی كه تحت عنوان «جایزه امیرحسین فردی» اهدا می‌شود، ۱۶ اسفندماه معرفی خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، دو ماه پس از پایان مهلت اعلام شده برای دریافت آثار در هفتمین جشنواره داستان انقلاب، مسئولان این جایزه ادبی كه گران‌ترین جایزه ادبی در حوزه ادبیات انقلاب اسلامی نیز به شمار می‌رود اعلام كردند كه این جایزه امسال با تأخیری سه هفته‌ای و در نیمه اسفند ماه برگزیدگان خود را معرفی می‌كند.

جشنواره داستان انقلاب كه ایده برگزاری آن توسط مرحوم امیرحسین فردی در حوزه هنری پایه گذاری شد تنها جایزه ادبی رسمی است كه به معرفی بر‌ترین آثار داستانی بلند و كوتاه نوشته شده با موضوع انقلاب اسلامی می‌پردازد.

این جایزه ادبی كه از سال جاری با نام «جایزه امیرحسین فردی» اهدا می‌شود، در این دوره بیش از ۳۸۰ عنوان اثر داستانی را برای داوری دریافت كرده است و بنابر اعلام مسئولان این جایزه ادبی به دلیل تراكم برنامه‌های فرهنگی در ایام دهه فجر و نیز بلند بودن بخش زیادی از داستان‌ها و رمان‌های ارائه شده به دبیرخانه و نیز زمان بر بودن مطالعه و قضاوت در مورد آن‌ها در ‌‌نهایت برپایی مراسم پایانی رویداد به ۱۶ اسفند ماه سال جاری موكول شده است.

داوران جشنواره داستان انقلاب در دوره جاری خود در چهار بخش رمان بزرگسال، رمان نوجوان، داستان كوتاه بزرگسال و داستان كوتاه نوجوان به قضاوت آثار می‌نشیند.

مبلغ نقدی این جایزه در مجموع برای بخش رمان بزرگسال ۲۲ میلیون تومان، در بخش رمان نوجوان ۱۲ میلیون تومان، در بخش داستان كوتاه بزرگسال ۶ میلیون تومان و در بخش داستان كوتاه نوجوان نیز ۶ میلیون تومان خواهد بود. این جوایز در مجموع مبلغ ۴۶ میلیون تومان را شامل می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها