جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۰
آمازون کتاب «امام خمینی رهبر انقلاب ایران» را در توکیو توزیع کرد

کتاب «امام خمینی رهبر انقلاب ایران» تالیف استاد «کن‌جی تومیتا» به‌عنوان یکصدمین کتاب تاریخ جهان از سوی انتشارات «یاماکاوا» منتشر و روانه بازار ژاپن شد. این کتاب از طریق شرکت آمازون توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در مقدمه کتاب آمده است: امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی ایران زمانی‌که اکثر کشورهای جهان به سوی غربی شدن پیش می‌رفتند، انقلاب کرد.

با افکار و اندیشه های ایشان یک جامعه، که اخلاق و فقه اسلامی را ترویج می‌کند پایه‌گذاری شد. اساس فکری ایشان نه فقط فقه اسلامی بلکه عرفان اسلامی نیز بود.

صدای ایشان به عنوان احیای اسلام و توجه به نجات مستضعفین در همه جهان بود. ندای ایشان در جهان اسلام اساس واقعیات را بیان می‌کرد و اتفاقات جدیدی بوجود آمد.

در بخشی از این کتاب به سال 1963 زمانی‌که امام (ره) در دادگاه نظامی محکوم به اعدام می‌شوند و بعضی از مراجع آن‌زمان پا در میانی می‌کنند اشاره شده است و همچنین اعترافات قطب زاده را مطرح می‌کند. این کتاب از شروع انقلاب مردمی در ایران، فرار شاه، آمدن امام و تشکیل دولت موقت و سپس به جانشینی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره دارد.

درقسمت دیگری از این کتاب به مذهب شیعه اثنی عشری و تاریخ معاصر ایران از دوره قاجاریه و سپس انقلاب اسلامی و موفقیت های امام در طول زندگی اشاره و افکار و شخصیت امام خمینی (ره) را بیان کرده و بیشتر به ساده زیستی ایشان اشاره کرده است.

در این کتاب صد صفحه ای مطالبي همچون مراسم عزاداری برای ارتحال امام خمینی (ره)، مسیر و راه انقلاب اسلامی در ایران، تشکیل حکومت جدید و روزهای هرج و مرج اوایل انقلاب، دوران تنش و آرامش، جنبه‌های مختلف افکار و اندیشه‌های امام خمینی (ره) به چشم مي‌خورد.

بر روی جلد و پشت جلد و همچنین در صفحه اول کتاب تصاویری از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که در حال اقامه نماز، قدم زدن و مطالعه روزنامه و تمثال امام در دست مردم انقلابی در روزهای اول انقلاب ديده مي‌شود.

این کتاب جدیدا به بازار آمده و به مبلغ 800 ین ژاپن از طریق شرکت آمازون توزیع می‌شود.

معرفی نویسنده

آقای کن جی تومیتا متولد سال 1947 میلادی در ژاپن که تحصیلات عالی خود را در دانشگاه علوم انسانی دانشگاه ریتسومیکان استان کیوتو آغاز و دوره کارشناسی ارشد خود را نیز در همین دانشگاه به پایان رسانده و به عنوان استاد در همان دانشگاه تدریس داشته است.

وی در حال حاضر به عنوان استاد علوم ادیان در دانشگاه دوشیشا در استان کیوتو تدریس می‌کند و از دانشمندان ایران شناس ژاپن بشمار می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها