یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۶
خرید بیش از 15هزار نسخه از آثار برتر جشنواره کتاب کودک و نوجوان

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تمامی کتاب‌های برگزیده‌ی هفدهمین جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان را با شمارگان بالا خریداری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، معاون تولید کانون پرورش فکری در حاشیه‌ برگزاری جشنواره و نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان از خرید عمده‌ کتاب‌های برگزیده‌ی این جشنواره که در روز 20 بهمن فهرست آن اعلام می‌شود خبر داد و گفت: امسال علاوه بر خرید 300 تا 500 نسخه از آثار برتر از سوی بخش بازرگانی با هماهنگی معاونت فرهنگی کانون، به تعداد 900 نسخه از هر کتاب برای عرضه در تمامی مراکز کانون سطح کشور نیز خریداری می‌شود.

مهدی باقری، رییس هفدهمین جشنواره و نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان درباره‌ی فعالیت‌های صورت گرفته در این جشنواره گفت: امسال بیش از هزار عنوان کتاب به جشنواره فرستاده شد که کار داوری تمامی آثار به پایان رسیده و روز دوشنبه نیز از برترین‌ها در 9 رشته‌ی اصلی تقدیر می‌شود.

وی تاکید کرد: تمام داوران حاضر در این جشنواره از بهترین کارشناسان در زمینه‌‌ی تخصصی خود هستند و آثار ارسال شده به دبیرخانه را با دقت تحلیل و بررسی کرده‌اند. شعر، داستان تالیف، داستان ترجمه، علمی آموزشی، دینی و مذهبی، بازنویسی، نمایشنامه و تصویرگری، از جمله بخش‌های موضوعی این جشنواره بوده‌اند.

امسال در حاشیه‌ این جشنواره، نمایشگاه یک‌هفته‌ای کتاب کودک و نوجوان با حضور بیش از 47 ناشر در تهران برپا شده است. باقری درباره‌ی این نمایشگاه گفت: خوشبختانه میزان استقبال در این دوره نسبت به سال‌های قبل به‌ویژه دو سال پیش خیلی بهتر بوده. در دوره قبل دوستان بعضی از کتاب‌ها را از خیابان و فروشگاه‌های مختلف می‌خریدند و در جشنواره شرکت می‌دادند، اما ما امسال یک فراخوان دادیم و اعلام کردیم اگر کتابی به عنوان منتخب این جشنواره انتخاب شود، جدا از جوایز و لوح تقدیر که به ناشران اهدا می‌شود، 300 تا 500 جلد از آن کتاب را از ناشران می‌خریم.

این مقام مسوول گفت: در کنار این خرید حمایتی، در پی تفاهم صورت‌گرفته با معاونت فرهنگی کانون که مسوول مراکز فرهنگی‌هنری در سراسر کشور است، از هر کتاب برتر نیز یک نسخه برای هر مرکز (حدود 900 مرکز ثابت و سیار در کشور) تهیه می‌شود.

هفدهمین جشنواره‌ی کتاب کودک و نوجوان تا 24 بهمن از ساعت 9 صبح تا 7 بعدازظهر در خیابان حجاب تهران میزبان علاقه‌مندان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها