سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۳
کتاب «تفاسیر شیعی و تحولات تاریخی ایران» نقد و بررسی می‌شود

نشست تخصصی نقد و بررسی کتاب «تفاسیر شیعی و تحولات تاریخی ایران » به همت گروه مطالعات قرآنی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از سایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، نشست تخصصی نقد و بررسی «تفاسیر شیعی و تحولات تاریخی ایران» با حضور دکتر فروغ پارسا(مولف)، دکتر محمدعلی ایازی و دکتر فاطمه جان احمدی برگزار می‌شود.

این نشست با هدف معرفی و تحلیل کتاب تفاسیر شیعی و تحولات تاریخی ایران انجام می شود. تفاسیر شیعی و تحولات تاریخی ایران تلاشی است برای تبیین تاثیر عوامل تاریخی – فرهنگی بر دیدگاه و رویکردهای مفسران شیعه در سده دهم و یازدهم هجری. 
در این دو سده سه مکتب فکری عالمان فقه گرا، عالمان حکمت گرا و عالمان اخباری گرا در محافل علمی شیعی قابل تشخیص است. که هر سه مکتب نگارش های تفسیری آن بازه زمانی را مورد تاثیر قرار داده اند.

گروه مطالعات قرآنی از کلیه  علاقمندان، متخصصان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها برای شرکت در این نشست دعوت کرده است.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند، دوشنبه 6 بهمن‌ماه از ساعت 10 به سالن حکمت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی واقع در زرگراه کردستان، نبش خیابان 64 غربی مراجعه کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر  با شماره 3-88046891 داخلی 350 تماس بگیرند.
 

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها