سه‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۹
علی جنتی: وزارت ارشاد برای انتشار کتاب‌های ارمنی زبان آمادگی دارد

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با «گری گور آراکلیان» سفیر ارمنستان در ایران با تأکید بر تعاملات فرهنگی و هنری بین دو کشور گفت: ارمنستان دارای آثار خوبی در حوزه نشر و کتاب است و وزارت ارشاد برای انتشار کتاب‌های ارمنی زبان آمادگی دارد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) جنتی عصر امروز سه‌شنبه 25 آذر در دیدار با گری گور آراکلیان، سفیر کشور ارمنستان در تهران، ضمن اشاره به تبادلات فرهنگی دو کشور از دیرباز تا کنون بر گسترش همکاری های دو جانبه در همه بخش‌های فرهنگی و هنری تاکید کرد.
 
وی با بیان این‌که زمینه‌های مشترک در حوزه موسیقی بین ایران و ارمنستان وجود دارد، اظهار کرد: می‌توانیم با استفاده از این اشتراکات، برنامه‌هایی را با موسیقیدانان کشور ارمنستان اجرا کنیم.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه اصفهان برای ارتقای فعالیت‌های فرهنگی و هنری تاکید کرد: برقراری تعاملات فرهنگی و هنری بین دو کشور در این شهر می‌تواند اتفاق خوبی باشد، زیرا اصفهان دارای بناهای تاریخی متعددی است که تعدادی از آنها به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده‌اند.
 
جنتی با اشاره به این‌که ارمنستان دارای آثار خوبی در حوزه نشر و کتاب است افزود: وزارت ارشاد آمادگی لازم برای انتشار کتاب‌های ارمنی زبان را دارد.
 
در ادامه این دیدار، سفیر ارمنستان با اشاره به همکاری ایران با اقلیت های مذهبی اظهار کرد: کشور ایران از هر لحاظ کشور خوبی است و ارامنه در این کشور دارای آزادی و رفاه کامل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی هستند.
 
وی از برگزاری مسابقات سراسری ارامنه جهان در تهران خبر داد و گفت: امسال تعداد زیادی از ارامنه از تمام نقاط مختلف جهان برای شرکت در این مراسم به تهران سفر می‌کنند.
 
در پایان این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مقامات ارامنه برای بازدید از کشور ایران، به ویژه بناهای تاریخی، فرهنگی، هنری اصفهان دعوت به عمل آورد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها