دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۰
«تئوری موسیقیFor Dummies » راهی بازار کتاب موسیقی شد

کتاب «تئوری موسیقی For Dummies» تالیف مایکل پیلوفر و هالی دی با ترجمه گلناز نویدان از سوی نشر آوند دانش منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «تئوری موسیقی For Dummies» با یک مقدمه و پنج بخش موضوعاتی مانند نت‌خوانی، نت‌نویسی، هارمونی‌ها، ملودی‌ها، آکوردها و شیوه نگارش و تنظیم آهنگ‌های دلخواه را ارایه کرده است.
 
«اصلا تئوری موسیقی چیست؟»، «یادگیری گام‌های ماژور و مینور»، «خلق صداهای گوناگون از طریق تمپو و نوآنس»، «آشنایی با فرم‌های موسیقی کلاسیک» و «رنگ صدا و صدا شناسی» نام برخی از فصل‌های این کتاب است.
 
در بخش مقدمه، با یادآوری ویژگی‌های این کتاب نوشته شده است:‌ «کتاب تئوری موسیقی For Dummies» برای این طراحی شده که اطلاعات مورد نیازتان را در زمینه‌های مختلف موسیقی به شما بدهد، مثل مهارت در نگه داشتن ریتم موسیقی، خواندن نت و ساختن یک آهنگ.» 

در همین بخش از کتاب می‌خوانیم: «اگر تازه هنرجوی موسیقی شده‌اید یا می‌خواهید از اول شروع کنید، از بخش یک شروع کنید. اگر با مبانی ریتم آشنا هستید و می‌خواهید نت‌خوانی یاد بگیرید، از بخش دو شروع کنید. اگر موسیقیدان یا نوازنده‌ای آموزش دیده هستید، بخش سه مبانی توالی آکوردها، گام‌ها و کادانس‌ها را پوشش می‌دهد. همچنین می‌توانید بخش چهار را بخوانید که درباره انواع فرم‌های موسیقی توضیح می‌دهد که می‌توانید ایده‌های موسیقیایی خود را در قالب آن‌ها به اجرا در آورید.»
 
کتاب «تئوری موسیقی For Dummies» در 276 صفحه با شمارگان پنج‌هزار جلد از سوی نشر آوند دانش با قیمت 15 هزار تومان راهی بازار کتاب شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها