شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۸
«اشک باید رازدار باشد» رکوردار شد

کتاب «اشک باید رازدار باشد؛ بایدها و نبایدهای عزاداری در بیانات مقام معظم رهبری» رکوردار بیشترین شمارگان انتشار کتاب در فاصله زمانی 19 تا 23 بهمن شد.

 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،‌ این کتاب که از سوی انتشارات میراث اهل قلم منتشر شده است، با شمارگان 150 هزار نسخه به این عنوان دست یافت.

چاپ نخست کتاب «اشک باید رازدار باشد؛ بایدها و نبایدهای عزاداری در بیانات مقام معظم رهبری» گردآوری شده توسط سیدمرتضی مفیدنژاد به بهای 20 هزار ریال منتشر شده است. این کتاب دربرگیرنده گزیده‌ای از بیانات رهبر فرزانه انقلاب درباره «محرم الحرام و نهضت عاشورای حسینی» است که بین سال‌های 1361 تا 1385 در جمع‌های مختلف مبلغان دینی، مداحان اهل بیت(ع)، واعظان و خطیبان و قشرهای مختلف مردم از سوی ایشان بیان شده‌اند.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی خانه کتاب، کتاب‌های حوزه دین در فاصله زمانی 19 تا 23 بهمن، رتبه پنجم متوسط شمارگان کتاب‌های منتشره را به دست آوردند. 

در این بازه زمانی تعداد دو هزار و 284 عنوان کتاب از سوی ناشران کشورمان منتشر شدند که از این میان، کتاب‌های حوزه دین با 219 عنوان در رتبه پنجم جدول رده‌بندی کتاب‌های منتشره قرار گرفتند.

کتاب‌های حوزه‌های علوم عملی، کودک و نوجوان، علوم اجتماعی و ادبیات رتبه‌های اول تا چهارم را به ترتیب با 390، 382، 328 و 325 عنوان کتاب کسب کردند.

کتاب‌های حوزه‌های کلیات نیز با 47 عنوان، کمترین کتاب‌های منتشر شده در این زمان را شامل شدند.

از میان 284 کتاب منتشر شده حوزه دین در این فاصله زمانی، تعداد 188 اثر تالیفی و 31 کتاب ترجمه‌شده بوده‌اند، 143 عنوان برای نخستین‌‌بار و 76 عنوان تجدیدچاپی بوده‌اند، 106 اثر توسط ناشران تهرانی و 113 اثر از سوی ناشران شهرستانی منتشر شده‌اند، متوسط شمارگان این آثار یک هزار و 235 نسخه و متوسط صفحه 271 صفحه بوده است./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها