سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۰
دومین چاپ «حرفه بازیگری» در بازار هنر

کتاب «حرفه بازیگری از الف تا ی» نوشته کاترین میفیلد، با ترجمه علی یعقوب‌زاده به چاپ دوم رسید. نخستین انتشار این کتاب در سال گذشته (1391) منتشر شده بود._

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کاترین میفیلد در این کتاب در 26 بخش به تعداد حروف الفبای انگلیسی، درباره حرفه ، اقتصاد ، تجارت و به طور کلی شغل بازیگری آموزش‌هایی را به مخاطبان ارایه کرده است. میفیلد خود تجربه بازی در هالیوود را دارد. 

«برداشت کلی»، «ابزارهای اساسی یک بازیگر»، «یک روز از زندگی یک بازیگر حرفه‌ای»، «پیدا کردن کارگزاران و دستیاران انتخاب بازیگر»، «چگونه برای بازی در یک نقش آماده شویم»، «پول و کار»، «غلبه کردن بر تردیدهایتان»، «سوالاتی درباره تبلیغ خود»، «39 نمایشنامه که باید با آن‌ها آشنا بود»، «اتحادیه‌های بازیگران»، «هنروری و کارهای دیگر» و «شما می‌توانید همان باشید که می‌خواهید» نام تعدادی از بخش‌های این کتاب است. 

در این کتاب آموزش بازیگری داده نمی‌شود، بلکه نویسنده قصد دارد به مخاطب بفهماند که بازیگری چه هست و چه نیست تا علاقه‌مندان با یک سراب و ذهنیت نامناسب به این حرفه وارد نشوند. به دلیل شباهت‌های موجود در زمینه انتخاب بازیگر در ایران و آمریکا این کتاب برای مخاطبان ایرانی نیز کارآیی خود را خواهد داشت. 

دومین چاپ کتاب «حرفه بازیگری از الف تا ی» نوشته کاترین میفیلد و ترجمه علی یعقوب‌زاده با شمارگان هزار و 100 نسخه، 272 صفحه و بهای 12 هزار و 800 تومان از سوی انتشارات افراز روانه کتابفروشی‌ها شده است. 

نخستین انتشار این کتاب سال گذشته (1391) با شمارگان هزار و 100 نسخه و بهای هفت هزار تومان منتشر شده است. 

علی یعقوب‌زاده، کارشناس ارشد پژوهش هنر است. بازی در فیلم‌ سینمایی، چون «پرواز در شب» و مجموعه تلویزیونی «سفر به چزابه» هر دو به کارگردانی رسول ملاقلی‌پور و مجموعه تلویزیونی «یوسف پیامبر» به کارگردانی فرج‌الله سلحشور از فعالیت‌های حرفه‌ای او در حوزه بازیگری است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها