چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۹
میهمانی کتاب‌های کانون در بولونیا، ابوظبی و تونس

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فروردین امسال در سه نمایشگاه بین‌المللی در عرصه کتاب‌های کودک و نوجوان حضور داشته است._

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی کانون، نخستین حضور کانون با کتاب‌هایش در سال جدید خورشیدی در چهل و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک ونوجوان بولونیا در ایتالیا رقم خورد و در آن یکصد عنوان کتاب کانون به نمایش گذاشته شد. 

علی گنج‌کریمی، معاون تولید کانون که در این معتبرترین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک در سطح جهان به عنوان نماینده کانون حضور داشت درباره دست‌آوردهای حضور در این نمایشگاه گفت: با ناشران و کتاب‌فروشی‌های معتبری از کشورهای ژاپن، فرانسه، انگلیس، بلژیک، سوییس، قطر، کره جنوبی و تایلند مذاکرات خوبی برای خرید و فروش کپی رایت کتاب‌های کانون انجام شد. 

وی افزود: تعدادی از بازدید‌کنندگان به ویژه دانشجویان ایرانی و خارجی با مراجعه به غرفه کانون درخواست همکاری در زمینه‌ بازاریابی یا ترجمه کتاب‌‌های کانون به زبان‌های دیگر یا ترجمه کتاب به زبان فارسی را داشتند که هماهنگی‌های لازم برای دریافت نمونه کار از برخی از این افراد انجام شد. 

گنج کریمی همچنین گفت: کتاب «دس و دس و دس، نخود و عدس» نمایشنامه نوشته‌شده توسط افسانه شعبان‌نژاد با تصویرگری علیرضا گلدوزیان از جمله کتاب‌هایی بود که مورد توجه مذاکره‌کنندگان قرار ‌گرفت. کتاب‌هایی که راشین خیریه کار تصویرگری آن را برعهده داشت نیز با توجه به موفقیت‌ها او در دوره‌های پیشین بولونیا، مخاطبان زیادی داشت. 

معاون تولید کانون افزود: در بازدید از غرفه‌های مختلف نمایشگاه، گفت‌و‌گوهایی با نمایندگان کشورهایی که در کتاب‌های آنان نوآوری‌هایی به چشم می‌خورد صورت گرفت. 

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی روزهای 8 تا 15 فروردین نیز یکصد عنوان کتاب خود را در نمایشگاه بین‌المللی کتاب ابوظبی در کشور امارات متحده عربی عرضه کرد. 

مهدی حشمتیان،نماینده کانون در این نمایشگاه نیز مذاکراتی با ناشران کشورهای لبنان، فنلاند، مصر، فرانسه، عراق و هند انجام داد. 

آثار ارایه شده توسط کانون در این نمایشگاه نیز با استقبال گسترده ناشران کشورهای اسلامی روبرو شد. 

نمایشگاه کتاب تونس نیز دیگر رویداد فرهنگی بین المللی بود که کانون کتاب‌ها و سرگرمی‌های خود را در آن عرضه کرد. این نخستین حضور کانون در نمایشگاه کتاب تونس بود که با همکاری رایزن فرهنگی ایران در آن کشور تحقق یافت. 

این نمایشگاه طی روزهای اول تا دهم فروردین 1391 در شهر سفاقس، دومین شهر بزرگ تونس برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها