یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۲۵

رمان «پشتیبان» به قلم «فولکر کلوپفل» و «میشاییل کوبر» دو نویسنده آلمانی پرفروش‌ترین رمان هفته گذشته کشور آلمان بودند./

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اشپیگل، داستان این رمان که در 400 صفحه در انتشارات «پیپر» به زیرچاپ رفته است، در مورد یک گنج افسانه‌ای است که زیر ویرانه های قلعه کالدن پیدا شده و اکنون برای نمایش آن در سراسر جهان نمایشگاه هایی برپا می‌شود. در این میان برای حفاظت از این گنج بسیار ارزشمند یک گروه حفاظت تشکیل می‌شود، اما در نهایت یک مشکل تازه برای یکی از افراد پدید می‌آيد و آن ماجرای قتل پیرزنی است که ابتدا مرگ او به عنوان مرگ طبیعی تشخیص داده شده ولی بعد این مساله رد شده و حالا باید چگونگی مرگش فاش شود. 

«مایکل کوبر» متولد 1973 در «کمپتن» است. او که معلم زبان های آلمانی و فرانسوی است، از دوران مدرسه با «فولکر کلوپفل» آشنا شد. «کلوپفل» در سال 1971 در «کمپتن» متولد شده و در عرصه مطبوعات مشغول کار است. این دو دوست که به عنوان نویسنده نیز همکار هم شده‌اند، پس از موفقیت غیرمنتظره رمان «میلچ گلد» خود دومین رمان جنایی شان را با محوریت کمیسر «کلوفتینگر» منتشر کردند که حاصل آن جایزه تشویقی هنری بایرن در سال 2005 در بخش ادبیات بود. 

اما رمان «از روی صداقت و اعتقاد» که نسبت به دیگر رمان های جدول تازه واردتر است، این هفته در مکان سوم ایستاده است. این رمان با ترجمه «ورنر اشمیتز» در 320 صفحه در ماه جاری در انتشارات سوییسی دیوژنس منتشر شده و از سری رمان های «کمیسر برونتی» است و در آن ونیز در فصل تابستان به تصویر کشیده است. این شهر زیبای ایتالیا می‌تواند در تابستان بسیار گرم باشد. تا آن جا که مردم برای گذراندن تعطیلات از گرما به کوه های خوش آب و هوای سردسیر پناه ببرند. اما این مساله در مورد کمیسر داستان ما صادق نیست زیرا پیدا شدن یک جسد و شک و ظن های مربوط به آن یک ماجرای جنایی دیگر را پیش پای این کمیسر قرار می دهد. 

«دونا لئون» متولد 28 سپتامبر 1924 در نیوجرسی ، تحصیلکرده رشته‌های زبان و ادبیات انگلیسی است. او در شهرهای سی ینا و پروجا به تحصیل خود ادامه داده و بعد به عنوان راهنمای تور در رم و سپس به عنوان نویسنده متن های تبلیغاتی در لندن فعالیت کرده است. شهر ونیز از سال 1981 محل اصلی زندگی این نویسنده است. او در سال 1992 نخستین رمان خود با عنوان «فینال ونیزی» را منتشر کرد که درست پس از این رمان ایده خلق شخصیت کمیسر «برونتی» به ذهن او راه یافت و از آن سال به بعد او هر سال کتاب تازه‌ای در مورد این کمیسر موفق روانه بازار می‌کند که در کشورهای آلمانی زبان از طرفداران زیادی برخوردار است. 

در هفته ای که سپری شد رمان «زیباترین خطای زندگی من» در مکان دوم جای داشت و از مکان چهارم تا دهم را رمان های «ضربه کاری»، «مارینا»، «پادشاه سالخورده در تبعیدگاهش» ، «اقدام» ، «هتک حرمت»، «برای عجله کردن وقت ندارم» و «پوسیدگی» كه هفته هاست در اين فهرست جا خوش كرده‌اند، در اختیار داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها