بررسی فقهی و حقوقی تزاحم حقوق در خانواده به قلم خیرالله قیاسی سونکی درباره مرکز پژوهش دانشگاه علوم اسلامی رضوی منتشر شده است.
کتاب «بررسی فقهی و حقوقی تزاحم حقوق در خانواده» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در خراسان رضوی، کتاب «بررسی فقهی و حقوقی تزاحم حقوق در خانواده» به قلم خیرالله قیاسی سونکی، دانش‌آموخته دانشگاه رضوی و نظارت علمی حجج اسلام دکتر حسینی زیدی و دکتر حسینی، از اعضای هیئت علمی و استادیار دانشگاه علوم اسلامی رضوی به همت مرکز پژوهش دانشگاه منتشر شد.

این کتاب 164 صفحه در سه فصل تدوین شده که فصل نخست به کلیات در دو مبحث پرداخته و پس از آن دو فصل دیگر هرکدام با هشت مبحث به موضوع تزاحم حقوق در خانواده به لحاظ فقهی و حقوقی پرداخته و در پایان نتیجه‌گیری کرده است.

در این کتاب، پاسخ پرسش‌هایی همچون «بنابر چه معیارهایی می‌توان تزاحم را تقسیم‌بندی کرد؟» «مرجحات تزاحم یعنی چه؟» «در تزاحم بین حق اشتغال و ریاست خانواده، چه باید کرد؟» «راهکار رفع تزاحم بین حق طلاق و ازدواج مجدد چیست؟» «در تزاحم بین ولایت قهری پدر و جد پدری، چه راهکاری می‌توان اندیشید؟» «آیا تزاحم ازدواج مجدد مادر با حق حضانت فرزند، حل‌شدنی است؟» «آیا در فرزندآوری، پدر و مادر حق تزاحم دارند؟» «آیا حریم خصوصی زوجین تزاحم‌پذیر است؟» «تزاحم حریم خصوصی طفل و تجسس والدین به چه معناست؟» مطرح می‌شود.

مرکز پژوهش دانشگاه علوم اسلامی رضوی کتاب بررسی فقهی و حقوقی تزاحم حقوق در خانواده با داوری علمی حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد امامی، دانشیار و معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در 500 نسخه از سوی انتشارات دانشگاه علوم اسلامی رضوی منتشر کرده است.
کد مطلب : ۳۲۵۹۰۰
https://www.ibna.ir/vdcgzn9wzak9xy4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب