فاطمه رستگار درباره جایگاه مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ایلام گفت: از میان فعالیت‌ های چند گانه در مراکز کانون، کتاب‌ خوانی مهم‌ترین فعالیت فرهنگی محسوب می شود.
کتاب‌خوانی مهم‌ترین فعالیت در مراکز فرهنگی‌ هنری کانون محسوب می‌شود
فاطمه رستگار، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری کتاب‌(ایبنا) در ایلام گفت: از میان فعالیت‌‌های چند گانه در مراکز فرهنگی‌ هنری‌ کانون، کتاب‌خوانی‌ مهم‌‌ترین فعالیت فرهنگی محسوب و این فعالیت توسط مربیان فرهنگی، هنری و ادبی برای اعضای کودک و نوجوان اجرا می شود.
 
رستگار با بیان اینکه کانون در طول هفته کتاب اجرای برنامه‌های فرآیندی کتاب‌محور را برای دانش‌آموزان و اعضای کانون در برنامه خود دارد، گفت: برگزاری جشن بزرگ «در سایه سار کتاب» از مجموعه برنامه‌ های مهرواره فرهنگی (بخوانیم و بدانیم) که شامل؛مسابقه هنری تصویرگری‌ کتاب کودک، جشن روستا باعنوان «بچه‌های روستا در سایه‌سار کتاب» است و توسط مربیان سیارروستایی و پستی در مناطق روستایی و حاشیه‌‌نشین در قالب طرح امداد فرهنگی یا «پیک امید کانون»در طول هفته کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود.
 
این مسئول فرهنگی افزود: اهدای کتاب‌های مناسب به کودکان و نوجوانان مناطق‌ عشایری و کمتر توسعه‌ یافته با هدف تشویق و ترغیب آنان به خواندن کتاب نیز از برنامه های کانون استان ایلام در هفته ی کتاب است.
 
وی ادامه داد: برگزاری نشست های ادبی باعنوان «سیری در ادبیات کهن» با حضور اعضا و با هدف آشنایی بیشتر مخاطبان با ادبیات کهن در ایران، نشست تخصصی با محوریت «نقد و بررسی کتاب»، نمایشگاه آثار فعالیت‌ های کتاب‌محور و ویژه برنامه‌ های مرتبط با کتاب و کتابخوانی در مراکز فرهنگی‌ هنری در سراسر استان برای اعضاء و دانش آموزان از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌ خوانی می باشد.
 
رستگار تأکید کرد: از میان فعالیت‌های چندگانه در مراکز فرهنگی‌ هنری کانون، کتاب‌‌ خوانی مهم‌ترین فعالیت محسوب می‌شود و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تخصصی‌ترین و گسترده‌ترین کتابخانه‌های کودک و نوجوان را در کشور داراست.
 
این مسئول فرهنگی تصریح‌ کرد: مطالعه در دوران کودکی و نوجوانی یکی از عناصر اصلی و تأثیرگذار در شکل‌ گیری شخصیت است و آشنا کردن این نسل با کتاب و کتاب‌ خوانی تأثیر به سزایی در رشد و تکامل ابعاد شخصیتی آنان دارد.

وی با تاکید براینکه مهم‌ترین رسالت و محوری‌ترین فعالیت کانون کتاب و کتاب‌ خوانی است،تصریح کرد: مربیان کانون پرورش فکری در طول سال کتاب‌های مورد علاقه کودکان و نوجوانان را به صورت روخوانی و معرفی های خلاق؛ به اعضا معرفی می کنند تا زمینه را برای رونق کتاب و کتاب‌خوانی و بالابردن انگیزه در مخاطبان ایجاد کنند.
کد مطلب : ۳۲۸۹۰۲
https://www.ibna.ir/vdcbgwbf5rhb59p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401