سیاوش باقر‌زاده، مدیر نشر «هیرمند» که به عنوان ناشر برگزیده در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران انتخاب شد، گفت: اعطای «بُن» کتاب از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اهالی قلم، دانشجویان و دانش‌آموزان، باعث رونق بازار کتاب در ایام برگزاری نمایشگاه شد.
باقرزاده: اعطای «بُن» به اهل قلم باعث رونق بازار کتاب شد/ از انتشار «کتابسازی» ‌ها اجتناب می‌کنیم
سیاوش باقرزاده، مدیر نشر «هیرمند» که در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به عنوان ناشر برگزیده انتخاب شد، ضمن بیان این‌که، اعطای «بُن» از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اهالی قلم، باعث رونق بازار کتاب در ایام برگزاری نمایشگاه شد، به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: مجموعه «شهرآفتاب» از لحاظ فضا و امکانات بهتر از محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی و مصلاست. متولیان این مجموعه با تمهیدات لازم در حمل و نقل بازدید‌کنندگان به خوبی توانستند در برگزاری بهتر این رویداد فرهنگی سهیم باشد.
 
وی با اشاره به این‌که «هیرمند» از سال 1393 با رویکرد جدیدی مانند پرداحتن به «ادبیات داستانی» در انتشار آثار در بازار کتاب حاضر شده است، اظهار کرد: انتشارات «هیرمند» به کیفیت تولیدات خود توجه دارد و از تعدد کتاب و انتشار «کتابسازی»‌ها جلوگیری می‌کند.
 
باقرزاده با بیان این‌که با 90 عنوان کتاب در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حاضر شدیم، ادامه داد: انتشارات «هیرمند» از سال 1359 از سوی مرحوم حمید باقرزاده تاسیس شد و در نخستین گام‌های خود آثاری با موضوعات «تاریخ و فرهنگ ایران» را منتشر کرد.
 
این ناشر برگزیده افزود: انتشارات «هیرمند»‌ هم‌اکنون با توجه به سلیقه و علاقه‌مندی مخاطب وارد فاز جدیدی از انتشار کتاب شده است و کیفیت را سرلوحه کار خود قرار داده است.
 
باقرزاده با اشاره به این‌که از معیارهای انتخاب ناشران برتر بی‌اطلاع است، اظهار کرد: یکی از نقاط قوت انتشارات «هیرمند» توجه به چاپ آثار نویسندگان و مترجمان جوان است. یکی دیگر از افتخارات «هیرمند» در این است که کمتر به ترجمه مجدد توجه کرده است.
کد مطلب : ۲۳۶۴۵۹
https://www.ibna.ir/vdcgn39xyak9wt4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402