​سما موسوی «به زبان خواب» را روی صحنه می‌برد

سیمین دانشور و هرتامولر موضوع یک نمایش مستند

نمایش «به زبان خواب» به کارگردانی سما موسوی برای اجرا از هفته پایانی شهریور در تئاتر مستقل تهران آماده می‌شود.
سیمین دانشور و هرتامولر موضوع یک نمایش مستند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی گروه، «به زبان خواب» نمايشی مستند با موضوع سرگذشت دو نویسنده است. دو زن، یکی از چهره‌های معاصر ادبیات فارسی و دیگری از چهره‌های شاخص ادبیات آلمان. یکی در رومانی به دنیا آمده، به آلمان مهاجرت کرده و همچنان در این کشور زندگی می‌کند و دیگری در ایران به دنیا آمده، در ایران زیسته و در این کشور نیز از دنیا رفته است. «سیمین دانشور» و «هرتا مولر» دو شخصیت اصلی این نمایش هستند.

«به زبان خواب» چهارمین تجربه‌ كارگردانى سما موسوى است که در ادامه اجرای پیشین و در دسته مستند بیوگرافی جای می‌گیرد. او سال گذشته نمایش «آدم‌هایی که نمی‌بینم» را به صحنه برد و سپس در سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر موفق به دریافت تندیس بازیگری شد.

متن نمایش توسط مونا احمدی تدوين شده که نگارش نمایشنامه‌هایی چون «گردش عادی خون و برف»، «سرزمین‌های شمالی» و نگارش مشترك نمايشنامه «شکستن سکوت مطلق» - به همراه محمدحسین معارف - را در كارنامه‌ دارد.

پژوهشگر و کارگردان، سما موسوی؛ تدوین متن، مونا احمدی؛ بازيگران، مارال کشاورز، سما موسوی؛ طراح لباس، نسرین خرمی؛ طراح پوستر و بروشور، پرناز کریمی؛ عکاس، هما ایرانی؛ طراح گریم، لیدا ایرانی؛ دستیار کارگردان، حمید وحیدی؛ منشی صحنه، سلاله رستمی و مشاور امور رسانه، بابک احمدی.
 
موسوی پیش از این نمايش‌هاي «يرما»، «سفر زمستاني و يك داستان بي‌ربط» و «آدم‌هایی که نمی‌بینم» را روی صحنه برده است.
کد مطلب : ۲۸۰۳۵۱
https://www.ibna.ir/vdcgnz9xqak97w4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402