مدیرعامل موسسه خانه کتاب از برگزاری سمینار«کتابفروشی در کسب و کار سنتی و مدرن» دوم بهمن ماه سال جاری خبر داد.
سمینار «کتابفروشی در کسب و کار سنتی و مدرن» برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) نیکنام حسینی‌پور با اعلام این خبر که سمینار «کتابفروشی در کسب و کار سنتی و مدرن» دوم بهمن ماه با همکاری خانه کتاب، اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار می شود، گفت: ثبت نام وحضور کتابفروشی ها از سراسر کشور در این سمینار رایگان است.

مدیرعامل خانه کتاب افزود: کتابفروشان می توانند تا ۳۰ دی‌ماه برای ثبت‌نام در این سمینار یک روزه به سایت ketab.ir مراجعه کنند. همچنین، کتابفروشی‌های شهرستان‌ها و کتابفروشی‌های عضو طرح فصلی در اولویت ثبت‌نام قرار دارند.

حسینی‌پور اهمیت برگزاری سمینار «کتابفروشی در کسب و کار سنتی و مدرن» را توجه به کتابفروشی‌ها به‌عنوان حلقه اصلی صنعت نشر عنوان کرد و گفت: موسسه خانه کتاب با هدف توجه به اهمیت و نقش کتابفروشی‌ها در توزیع کتاب، افزایش کتابخوانی و جلوگیری از تعطیلی آن‌ها تاکنون ۱۰دوره طرح توزیع یارانه از طریق کتابفروشی‌ها را اجرا کرد. اجرای این طرح‌ها رونق نسبی کتابفروشی‌ها و افتتاح کتابفروشی‌های جدید را به دنبال داشت.

وی بیان کرد: در نشست‌ها و هم‌اندیشی با کتابفروشان متوجه اجرای روش‌ها، شیوه‌ها و طیف وسیعی از فعالیت‌های مدرن و سنتی شدیم. بنابراین تصمیم گرفتیم با برگزاری سمینار «کتابفروشی در کسب و کار سنتی و مدرن» با حضور کتابفروشان سنتی، مدرن، تخصصی، زنجیره ای و محلی  بهترین تجربیات، یافته ها و اطلاعات متخصصان و کارشناسان را عرضه کنیم تا زمینه ای برای هم اندیشی و تبادل نظر و اشتراک تجربیات فراهم شود.

حسینی‌پور بر اهمیت آموزش کتابفروشان تاکید کرد و گفت: آموزش کتابفروشان یکی از حلقه‌های گمشده نیروهایی است که در کتابفروشی‌ها کار می‌کنند بنابراین لازم است آموزش های دوره ای برای آنها برگزار شود تا در چنین همایش هایی تجربه های خود را با هم به اشتراک بگذارند.

مدیرعامل خانه کتاب در پایان ادامه داد: کتابفروشان شرکت‌کننده در سمینار «کتابفروشی در کسب و کار سنتی و مدرن» از سوی موسسه خانه کتاب و اتحادیه ناشران و کتابفروشان گواهینامه حضور در سمینار را دریافت خواهند کرد.

سمینار«کتابفروشی در کسب و کار سنتی و مدرن» سه‌شنبه (دوم بهمن‌ماه) ساعت ۸ تا ۱۷در تالار ایوان شمس واقع در میدان فاطمی، خیابان شهید گمنام، ابتدای بزرگراه کردستان، برگزار می‌شود.
کد مطلب : ۲۷۰۶۵۲
https://www.ibna.ir/vdcjiye88uqeamz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال