جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۶
"حماسه‌هاي ماندگار هوانيروز در دفاع‌مقدس" تکمیل می‌شود

کتاب "حماسه‌هاي ماندگار هوانيروز در دفاع‌مقدس" نقش این نیرو در 53 عملیات دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران را تشریح کرده است. اين كتاب به همت جمعی از امیران خلبان هوانیروز و با افزودن شرح حدود 50 نبرد دیگر تکمیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) این اثر در 8 فصل، نقش هوانيروز در 53 عمليات‌ پدافندي و مشترك نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران و سپاه پاسداران، از شهريور 1359 تا مرداد 1367 مانند "بیت المقدس"، "فتح المبین"، "طریق القدس" و "ثامن الائمه(ع)" را تشريح کرده است.

اطلاعات پايگاه‌هاي شركت كننده، ميزان ساعت‌هاي پرواز، تعداد بالگردهای فعال در هر عمليات و نقش کارکنان فنی و خلبانان نیز بيان شده‌اند.

سرهنگ اردشیر کریم‌زاده، رییس هیات معارف جنگ هوانیروز و امیران خلبان، رحمان قضات و ابراهیم محمدزاده و سرهنگ صفر پایخان، با مطالعه و گردآوری اسناد دیگری از طریق سپاه پاسداران و ارتش و ثبت تاریخ شفاهی، علاوه بر عملیات‌های سرنوشت‌سازی که در کتاب "حماسه های ماندگار" معرفی شده اند، شرح حدود 50 عملیات محدود و ایذایی را نیز به این اثر اضافه کرده‌اند.

هیات معارف جنگ هوانیروز، چاپ جدید کتاب "حماسه‌هاي ماندگار هوانيروز در دفاع‌مقدس" را توسط یکی از انتشاراتی‌های اطلاعات و یا سوره سبز، وارد بازار نشر می‌کند.

کتاب "حماسه‌هاي ماندگار هوانيروز در دفاع‌مقدس" پیش از این توسط انتشارات نوديد طراحان به چاپ رسیده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط