یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۳
مسابقه دلنوشته‌خوانی برای شهید جمهور برگزار می‌شود

خراسان شمالی- اداره کل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی به مناسبت شهادت رئیس جمهور فقید کشورمان، آیت‌الله رئیسی مسابقه دلنوشته‌خوانی برگزار می‌کند.

مهدی آریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران (ایبنا) در بجنورد گفت: علاقمندان برای شرکت در مسابقه دلنوشته‌خوانی برای رئیس جمهور شهید باید متن منتشره شده از سوی این اداره کل را در قالب ویدئو بازخوانی کنند.

وی بیان کرد: علاقمندان برای شرکت در این مسابقه باید آثار خود را تا ۳۱ خرداد ماه در پیام‌رسان ایتا ارسال کنند.

آریان با اشاره به الزامات حضور در مسابقه تاکید کرد: مواردی از جمله نام و نام خانوادگی، نام شهر و شهرستان، رعایت حجاب اسلامی، گرفتن فیلم در حالت افقی و حجم حداکثر ۵۰ مگابایت از شرایط حضور در مسابقه است.

وی متن دلنوشته را به شرح زیر منتشر کرد:

می دانی سید، از همین امروز خیلی دلم برایت تنگ شد.

حتی شاید بیشتر از حاج قاسم.

اون روز ها ته ته ته دل‌مان خبر داشت که بالاخره یک روز صبح از خواب بیدار می شویم و خبر شهادت سردار مان را از تلویزیون خواهیم شنید. اما تو فرق داشتی. اینقدر به بودنت عادت کرده بودیم که حتی فکرش را هم نمی کردیم که یک روز صبح قرار است ما از خواب بیدار شویم و سید ما برای همیشه بیدار نشود. برای همین است که رفتن حاج قاسم را باور کردم ولی رفتن تو را نه. او زندگی اش حماسه بود و حماسی رفت. تو اما مظلوم بودی. مظلومانه هم رفتی

یک جای دور، خیلی دور، در هوایی مه گرفته با خدای خودت خلوت کردی تا مزد اخلاصت را بگیری. به دور از هیاهوی مقام و شلوغ کاری میز و صندلی ریاست. فکر ما را نکردی با معرفت؟ نگفتی بعد سال‌ها داریم از دیدن رئیس جمهورمان کیف می کنیم؟ تو شوق ما را وقتی کنار آقایمان می‌نشستی ندیدی؟ شعف صدای آقا را وقتی از شما تعریف می کرد نشنیدی؟

معرفت‌ات را شکر سید.

ما را درگیر خودت کردی و خودت را رها از ما؟ واقعیت‌اش را بخواهی هنوز رفتنت را باور نمیکنم.

هنوز منتظرم فردا در خبر ها بشنوم؛

«ریاست محترم جمهور حجه الاسلام رییسی در دیداری صمیمانه پای صحبت کارگران معدن فلان نقطه دور افتاده نشست»

.. اما باید بپذیرم. سید خوش قلب و بی تکلف ما، از پیش ما رفته است. برای همیشه.

دلم برایت تنگ می شود سید. خیلی زیاد. برای لبخند مهربانت.

برای اضطرابی که در لحظه گرفتن حکم ریاست جمهوری در چهره ات موج می زد که همان اضطراب دل ما را قرص کرد که کار به دست مرد خدا افتاده. دلم برای تقوایت در مناظره تنگ می‌شود.

آنجا که به تو گفتند سندرم پست بیقرار داری و تو جواب ندادی.

چرا به آنها نگفتی سید؟ چرا نگفتی که پست بعدی‌ات زمینِ سردِ معراجِ شهدای تبریز است؟

کاش جواب می‌دادی تا دلمان برای جواب ندادنت این همه تنگ نمی‌شد.

وقتی نگرانی ات برای ناهار خوردن کارگران را تمسخر کردند، تو دنیای کوچک‌شان را به روی‌شان نیاوردی.

مثل همیشه لبخند زدی و از کنارشان گذشتی

. تو با خدا عهدی داشتی و خدا امروز عزیزت کرد. عزیز ایران.

مسئولیت ما مردم پس از رفتنت سنگین تر شده از خدا بخواه کسی را انتخاب کنیم که اهداف شما و برنامه‌هایتان را محکم تر ادامه دهد.

بیش از این خسته ات نکنم سید جان. می دانم خسته ای. چند سال است درست نخوابیده ای. حالا دیگر استراحت کن. بی آنکه نگران فردا باشی. برای ما هم دعا کن. دوری ات سخت است.

ما سید خوش اخلاقِ مهربانِ صبور خودمان را می خواهیم اما چه کنیم که خدای ما هم خوش سلیقه است و تو را برای خودش خواسته. شهادت گوارایت.

سلام ما را به امام امت برسان. سلام ما را به محضر حضرت سلطان اباالحسن علی بن موسی‌الرضا (ع) برسان شفاعت یادتان نرود روحت شاد سردار بی ادعا و شهید جمهور....

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها