یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۵
مساجد و کتابخانه‌ها سرمایه‌‎های عمومی کشور هستند

زنجان- استاندار زنجان با اشاره به گسترش فضای مجازی و سخت شدن اجرای برنامه‌های فرهنگی گفت: مساجد و کتابخانه‌ها سرمایه‌‎های عمومی کشور هستند و باید از آنها به نحو احسن استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان، محسن افشارچی ظهر یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان زنجان در استانداری اظهار کرد: ما در استان‌ها زیاد مورد اعتماد مرکز نیستیم و در مجموعه حکمرانی کشور تصمیم‌گیری استانی مورد وثوق نیست و به عقیده من یکی از مهمترین مشکلات تمرکز در تهران است و استان‌ها در حاشیه هستند.

وی ادامه داد: فرهنگ کشورهای دیگر با روش‌های مختلف همانند فیلم‌های هالیودی در کل دنیا جریان می‌یابد اما در کشور باید ما خودمان برنامه‌ریزی برای امور فرهنگی داشته باشیم.

افشارچی افزود: در یک مورد برخورد با مسئله بی‌حجابی بسیار پیچیده است و حتی افراد متدین نیز در نحوه برخورد با بی‌حجابی اتفاق نظر ندارند، بنابراین کار درست کار سختی است و اگر قرار با برخورد بی‌حجابی است باید از همین الان حرکت‌ها آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی در حوزه فرهنگی بسیار سخت است، گفت: پس از انقلاب اسلامی در حوزه اقتصادی یک سری مسائل انجام شده که اسلامی شود و مثلاً بانکداری بدون ربا داریم اما در حوزه فرهنگ ما مشکل مبنایی داریم و باید از پایه همه چیز را خودمان بنا بنهیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه شبکه‌های اجتماعی هم گسترش فضا کار فرهنگی را سخت‌تر کرده است، گفت: پس دراین شرایط علاوه براینکه خودمان باید تلاش کنیم و هم با اقدامات متقابل برخورد کنیم.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه کار فرهنگی بسیار سخت و پیچیده است، افزود: ما نباید در کار فرهنگی انتظار نتیجه زودهنگام را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ما در مباحث فرهنگی ظرفیت‌های بسیاری مثل هیات‌های مذهبی و کتابخانه‌های عمومی را داریم، گفت: مساجد و پایگاه‌های فرهنگی هم زیرساخت‌های بسیاری برای امورات فرهنگی دارند؛ مثلاً همین هیئت‌های مذهبی در امور فرهنگی تعیین کننده هستند.

افشارچی با اشاره به اینکه نخستین مشکل این است که متولیان فرهنگی متکثر هستند، اضافه کرد: اگر این ظرفیت‌ها تجمیع شود اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

در ادامه نیز شهردار زنجان تصریح کرد: دومین موضوع بحث افسارگسیختگی فضای مجازی در کشور است و به نظر می‌رسد ما قوانین رفتارهای اجتماعی را برای حاضرین تعریف نکرده ایم.

علیرضا فیروزفر با اشاره به اینکه الان برنامه ها خیلی پراکنده است چون ما تمی توانیم در ستاد برای همه تعیین تکلیف کنیم و پراکنده کاری ها مشخص شود؛ گفت: خواهش داریم برای نوجوانان در سال جاری یک شعار برای رسیدگی به امور نوجوانان تدوین شود چون بخ نظر می رسد خروجیرها قابل لمس نیست

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط