شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۸
سفر رادیویی به استان «هرمزگان» آغاز شد

هرمزگان - «هفته‌های ایرانی» در بیست و دومین سفر استانی، از استان «هرمزگان» و دیدنی‌ها و شنیدنی‌های این استان می‌گوید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، جاذبه‌های گردشگری هرمزگان با توجه به موقعیت جغرافیایی بسیار غنی و متنوعش، باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی فراوانی شده است.

استان «هرمزگان» از استان‌های جنوبی ایران است و در شمال تنگه هرمز قرارگرفته و با مساحت ۶۸ هزار کیلومترمربع هشتمین استان کشور از نظر وسعت است.

این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از غرب و شمال غربی با استان‌های فارس و بوشهر از جنوب شرقی با استان سیستان و بلوچستان و از جنوب با آب‌های خلیج فارس و دریای عمان همسایه است.

استان «هرمزگان» دارای ۱۳ شهرستان به نام های ابوموسی، بستک، بندرعباس، بندرلنگه، جاسک، حاجی آباد، رودان، قشم، پارسیان، میناب، خمیر، بشاگرد و سیریک و ۱۴ جزیره به نام های قشم، ابوموسی، کیش، لاوان، هندورابی، ماران (شیدرو)، لارک، هرمز، هنگام، تنب بزرگ، تنب کوچک، سیری، فرور بزرگ و فرور کوچک است.

مرکز این استان، شهر بندرعباس، به عنوان بزرگ‌ترین مبادی ورودی و خروجی کشور نقش مهمی در زمینۀ صادرات و واردات کشور ایفا می‌کند.

برخی از جاذبه‌های دیدنی و شنیدن «هرمزگان» عبارتند از: «غار خرسین، چشمه آب گرم گنو، حمام گله داری، معبد هندوها بندرعباس و موزه مردم شناسی خلیج فارس و…»

در ادامه طرح هفته‌های فرهنگی رادیو ایران، این هفته از ۱ تا ۷ اردیبهشت یک هفته روی موج رادیو ایران مسافر استان «هرمزگان» باشید و با مفاخر فرهنگی، جاذبه‌های دیدنی و فرهنگ و رسوم و موسیقی‌ها و غذاهای محلی این استان بیشتر آشنا شوید.

به گزارش ایبنا، برنامه‌های مختلف رادیو ایران مثل «سلام صبح بخیر، نمودار، پلاک هشت باغ هنر، ایرانشهر و ورزش ایران و زیر آسمان ایران و …» در بخش های مختلف از استان «هرمزگان» خواهند گفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها