شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۹
شمارگان مجموعه «فسقلی خوب نگاه ‌کن!» به ۳۱۷ هزار نسخه رسید

«فسقلی خوب نگاه کن!» اثر آن واندِر اِسن مجموعه‌ای سه‌جلدی است که در قالب تصویری به آموزش تعامل کودک با دنیای پیرامون می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا): این مجموعه که نخستین‌بار در سال ۱۳۶۱ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده، هم‌اینک برای هفدهمین‌بار به دست کودکان رسیده است.

ین کتاب‌ها را اِتین دِلِسر تصویرگری کرده و به قلم سرور پوریا به فارسی ترجمه شده است.

در هر کدام از این کتاب‌های علمی چهار موضوع مطرح شده است. فسقلی در تعامل با این موضوع‌ها قرار می‌گیرد و مخاطب با دنبال‌کردن تصویر و داستان، نکته‌هایی را می‌آموزد.

در جلد نخست از این مجموعه می‌خوانیم:

«درخت‌های گیلاس در روزهای اول بهار شکوفه می‌کنند. شکوفه‌های گیلاس سفیدند و پنج گل‌برگ دارند. پس از چندی گل‌برگ‌ها پژمرده می‌شوند و می‌ریزند. فقط قسمت وسط شکوفه باقی می‌ماند. قسمت وسط شکوفه به شکل یک گلوله‌ی سبز کوچک در می‌آید. مدتی بعد این گلوله‌ی کوچک، گیلاس می‌شود. روزها می‌گذرد و گیلاس بزرگ‌تر می‌شود. اول، رنگش صورتی روشن است. بعد قرمز روشن و کم‌کم تیره‌تر می‌شود. حالا فسقلی از درخت بالا می‌رود و دنبال گیلاس درشت و رسیده‌ای می‌گردد تا آن را بچیند و بخورد.».

این آثار ۳۲ صفحه‌ای مناسب گروه سنی بالای ۴ سال است و هر جلد آن ۳۵ هزار تومان قیمت دارد.

«فسقلی ۱» در چاپ هفدهم به ۳۱۷ هزار نسخه رسیده و «فسقلی ۲ و ۳» به ترتیب با شمارگان ۳۰۲ هزار و ۵۰۰ نسخه و ۲۹۲ هزار نسخه به شانزدهمین مرحله چاپ رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط