سه‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۲
پنج عنوان کتاب از آثار نادر ابراهیمی بازنشر شد

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به تازگی پنج عنوان از کتاب‌های قدیمی نادر ابراهیمی را بازنشر کرده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «عبدالرزاق پهلوان»، «پهلوان پهلوانان»، «کلاغ‌ها»، «بزی که گم شد» و «قصه گل‌های قالی» کتاب‌هایی است به قلم نادر ابراهیمی، نویسنده مطرح ایرانی که در سال‌های مختلف از سوی کانون پرورش فکری منتشر شده و به تازگی بازنشر شده است.

داستان کتاب «عبدالرزاق پهلوان» که اولین‌بار در سال ۱۳۵۱ در کانون منتشر شد، ماجرای یک پهلوان جوانمرد خراسانی به اسم عبدالرزاق را روایت می‌کند. داستان در زمان سلطان ابوسعید، پادشاه ایلخانی می‌گذرد و عبدالرزاق در این داستان مقابل پهلوان دربار ابوسعید که ادعا می‌کند بی‌نظیر است، قرار می‌گیرد.

این کتاب برای گروه سنی بالای ۹ سال (نونهال) مناسب است و به بهای ۴۷ هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

کتاب «پهلوان پهلوانان» زندگی پوریای ولی (محمد خوارزمی) پهلوان، صوفی و شاعر ایرانی (۶۵۳-۷۲۲ هجری قمری) را به رشته تحریر درآورده است. پوریای ولی، کشتی‌گیری بود که پیشینه پوستین‌دوزی و کلاه‌دوزی داشت. هدف از این داستان جلب توجه مخاطبان به آیین جوانمردی است.

این اثر مصور با نقاشی علی‌اکبر صادقی آراسته شده است و به بهای ۶۵ هزار تومان برای گروه سنی بالای ۹ سال (نونهال) مناسب است.

در خلاصه کتاب «کلاغ‌ها» آمده است: در گوشه‌ای از این سرزمین دهکده‌ای بود که در آن باغی کوچک و قشنگ با درختی بلند به نام سرو و باغ دیگری کنار جوی آب با درخت بزرگی به نام چنار وجود داشت. در این دهکده پرنده‌ی کوچک و قشنگی هم به نام چرخ‌ریسک نامه‌رسان بود. یک سال آرامش دهکده به هم خورد و دهکده‌ی آرام پر از کلاغ شد. با آمدن کلاغ‌ها خبرچینی و دروغ شایع شد و….

این کتاب با نقاشی نورالدین زرین‌کلک مناسب گروه سنی بالای ۹ سال (نونهال) است و به بهای ۶۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

کتاب «بزی که گم شد» روزگار پیرمردی روستایی را روایت می‌کند که یک بز داشت و به هیچ‌کس نشانش نداده بود؛ چون بزش دندان طلا و سم طلا، پشتش مثل نخ طلا، ریشش سفید، چشمش سیاه، شاخش بلند و پیچیده و رنگ حنا بود. یک روز که پیرمرد از صحرا برگشت، دید در خانه‌اش باز است و از بز طلا هم خبری نیست….

این کتاب مناسب گروه سنی بالای ۹ سال (نونهال) و بهای آن ۶۵ هزار تومان است.

داستان کتاب «قصه گل‌های قالی» در جنوب ایران می‌گذرد و حال‌واحوال مردان ماهی‌گیر است. کتاب «قصه گل‌های قالی» با دختربچه و پسربچه‌ای همراه می‌شود که پدرشان به دریا می‌رود و مادرشان در این زمان قالی می‌بافد و برایشان قصه نقش‌های قالی را می‌گوید.

نقاشی این کتاب را نورالدین زرین‌کلک انجام داده و به بهای ۵۰ هزار تومان برای گروه سنی بالای ۹ سال مناسب است.

این آثار در سال‌های گذشته بارها بازنشر و برخی از این کتاب‌ها نیز جایزه‌های گوناگونی را در رویدادهای ملی و بین‌المللی به خود اختصاص داده‌اند؛ همچنین دو کتاب «پهلوان پهلوانان» و «قصه گل‌های قالی» به زبان کره‌ای ترجمه شده است.

یادآوری می‌شود اواخر سال ۱۴۰۲ نیز ۶ عنوان کتاب منتشرنشده از نادر ابراهیمی در آیینی با حضور فرزانه منصوری، همسر این نویسنده شاخص در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رونمایی شد.

اسامی این کتاب‌ها عبارت است از: «قصه‌ی دو کبوتر» با تصویرگری سمانه شریفی، «قصه‌ی زندگی یک برگ» با تصویرگری مهشید دارابی، «پنجره‌های دنیای کوچک من» با تصویرگری الهه برهانی، «ما ارمنی‌های این آب و خاکیم» با تصویرگری نرگس برومند، «یک گوشه‌ی ساکت جنگل» با تصویرگری سحر میرحسینی و «این باغ بزرگ باورنکردنی» با تصویرگری مهرناز رشنو.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط